Невротична потреба в любові

Невротична потреба в любові

Мабуть, немає на Землі такої людини, яка б не хотіла, щоб її любили. Це цілком нормальне і природне бажання. Але все впирається в кількість і якість.

Можна дуже спокійно ставитися до оточуючих і розуміти, що вони зовсім не зобов’язані когось любити, а тим більше виражати це явно. Але попадаються особистості, які внутрішньо схильні до того, щоб їх любили всі. Якщо ж цього не відбувається, то у людини, що претендує на загальну любов псується настрій. Людей, які страждають спотвореним уявленням про любов, відносять до невротиків.

Для нормальної людини дуже важливо, щоб її любили не все підряд, а тільки ті люди, яких вона цінує сама. А ось невротична потреба в любові характеризується нерозбірливістю. Відбувається вона від неправильного розуміння справжньої сутності високого і чистого почуття. Особливо це характерно для жінок. Серед них трапляються особи, які відчувають себе пригніченими і глибоко нещасливими, якщо поряд з ними немає когось, хто дбав би про них, виявляв увагу і був нескінченно відданим. Бажання знайти чоловіка приймає нав’язливу форму і по своїй суті нагадує гіпноз. У той же час сама дама подібного типу може бути абсолютно не спроможна когось любити, а її ставлення до сильної статі з самого початку погане й чисто споживче.

Основною рисою невротичної любові є ненаситність. Найчастіше вона проявляється в ревнощах. Під ревнощами розуміється не поведінка, заснована на реальних фактах, а категорична претензія на свою винятковість: “Ти зобов’язаний любити лише мене, на інших ти не повинен звертати увагу”. На додаток до цього можна додати і ще одну установку: “Твоя любов до мене не повинна залежати від того, як я поступаю і веду себе”. Невротика постійно відвідують думки, що любов партнера грунтується на матеріальній вигоді або сексуальному задоволенні. А він повинен любити по-справжньому і жертвувати при цьому своєю репутацією, робочим часом, якимись моральними принципами. Якщо ж якась вимога не виконується, то невротик розглядає це як зраду. Для невротичної любові характерна підвищена чутливість до байдужості і відмови. Навіть незначна неувага може породити почуття ненависті. Все це перетворює невротика в негативну особистість, спілкування з якою строго протипоказано. Але чому все-таки такі люди самі створюють собі проблеми на рівному місці і ніяк не можуть вгамувати своє непомірне бажання бути коханими? Справа тут в тому, що невротик не розуміє, що позбавлений дару когось любити.

Він навіть не здогадується про це, але в той же час переконаний, що якраз він-то і здатний на високе чисте почуття. Цей самообман необхідний йому для того, щоб виправдовувати свої непомірні претензії і амбіції на любов по відношенню до себе. Насправді ж йому глибоко наплювати на інших людей. Але усвідомити це подібна особистість не може в силу свого психотипу.

Є і ще одна причина. Вона нерозривно пов’язана зі страхом бути відкинутим. Невротики знаходяться в постійній напрузі, боячись, що інші люди їх відштовхнуть. Іноді вони навіть бояться дарувати подарунки з побоювання, що ті можуть бути не прийняті.

Як же пояснюють причини невротичної любові фахівці? Вони вказують на занижену самооцінку. Звідси й виникає бажання бути в центрі уваги, щоб відчути свою значимість. Слід також враховувати і особливості психіки таких людей. Загальну увагу і визнання вони прагнуть завоювати через любов, а не через успіхи у професійній діяльності або якісь інші досягнення. Жити з такою людиною дуже важко і складно. Але ще важче тому, оскільки весь час доводиться домагатися міфічних цілей, що не мають нічого спільного з реальністю.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *