Найрозумніші тварини в світі

Найрозумніші тварини в світі

Те, що примати добре навчаються – ми знаємо. Виявляється крім них, досить розумними є свині, відмінно розуміють людину собаки, підтверджують свої розумові здібності дельфіни.

Серед домашніх тварин найрозумнішими, як би це дивно не видавалося, є свині. Їх рівень інтелекту порівнянний з інтелектом собак і кішок. Більше того, виконуючи ті чи інші завдання, свині підтверджують, що вони перевершують по розумовим здібностям котів й собак. Вони досить швидко розуміють принцип роботи дзеркала і з задоволенням розглядають своє відображення. Проте вчені не можуть відповісти, чи ідентифікують свині своє відображення із собою, як це роблять мавпи.

Відомо, що свині досить швидко звикають до певного розпорядку дня. Вони відчувають час і незадовго до годування починають хвилюватися. Так само їх легко дресирувати. Свиню можна назвати однією з найбільш охайних тварин. При наявності чистого сухого місця, вона ніколи не ляже на брудне. У США нерідко можна бачити свиней в якості домашніх улюбленців.

Відомо, що собака була одомашнена орієнтовно 10 000 років тому. Саме собак називають найбільш розуміючими тваринами. Вони здатні розрізнити двісті п’ятдесят слів й жестів, розуміють рахунок до п’яти і навіть здатні до найпростіших математичних дій. Іноді здається, що пес розуміє буквально дослівно все, що говорить господар, проте це ілюзія. Насправді, вона не розуміє, а сприймає нашу мову. Знаючи більше двох сотень слів, ця тварина не здатна зрозуміти їх, ув’язати сенс відразу декілька таких слів в одне ціле. Друг людини здатний вловити емоційне забарвлення сказаного, зрозуміти інтонацію.

Незважаючи на розум собаки все-таки залишаються тваринами . Собачий розум відстає від людського на величезну дистанцію, однак, почуття цієї тварини ті ж, що у людини. При прийнятті рішення в першу чергу собака керується саме своїми почуттями. Відомо, що чим більше господар і собака пов’язані емоційно, тим більше вона «розуміє» свого господаря.

Про дельфінів і їх розум написано чимало. Є думка, що вони є самими розумними тваринами. У середині двадцятого століття, коли почалося їх вивчення і дресирування, отримані результати здивували дослідників, дресирувальників і вчених. Деякі висловлювали думку, що їх розум порівняний з розумом людини. Мозок дельфіна більший, ніж людський Відомо, що в середньому вага мозку людини – один кілограм чотириста грамів, а середня вага мозку дорослого дельфіна – один кілограм сімсот грамів. В їхньому мозку в два рази більше звивин, однак, в його кубічному сантиметрі нейронів набагато менше, ніж у мозку примата.

Дельфін ніколи не спить повністю. У цьому його мозок абсолютно унікальний. Спить то його ліва, то його права півкуля – по черзі. У дельфінів дуже складна мова. Людина недавно навчився частково її розуміти.

Подібно людям, дельфіни живуть соціальним життям. Щоб навчити своїх дітей всім особливостям життя в дельфіновому соціумі, самка протягом кількох років після народження їх опікує.

У десятці найрозумніших тварин планети перші 6 місць займають примати – це мавпи, шимпанзе, гібони, орангутанги, бабуїни й горили. Даний список був складений біологом Едвардом Вілсоном. Найрозумнішим серед приматів, на його думку, є шимпанзе.

У приматів дуже складний і великий мозок. Вони здатні до будівництва складної культури, і навіть в деякій мірі вміють контролювати своє оточення. В результаті тривалих спостережень стало ясно, що всі примати вільно спілкуються з представниками свого виду, що говорить про розвиток певних мовних навичок. В результаті експериментів, спрямованих на виявлення того, чому можна навчити мавп, було зроблено багато цікавих висновків. Тих приматів, які не боялися змій, навчили їх боятися. Для цього їх змусили слухати страшні і гучні звуки, що видаються зміями. Найдивовижніше, що мавпи, які не боялися змій, а лише спостерігали за переляком інших мавп, теж почали їх боятися.

Вчені довели, що мавпу, подібно до людини, можна навчити добре плавати. Відомо, що такі мавпи як шимпанзе, захоплено наслідують людину. Вони можуть навчитися їсти ножем і виделкою. Багато видів приматів здатні навчитися розмовляти мовою жестів, якою спілкуються глухонімі. Кількома десятками знаків вони можуть опанувати всього за кілька місяців.

Є кілька думок щодо того, яка тварина на світі сама найрозумніша. Найчастіше найрозумнішими вважають мавп, причому на першому місці знаходиться шимпанзе й горила. А ось здатності орангутангів доки вивчені недостатньо, однак, є припущення, що вони цілком можуть «посунути» навіть шимпанзе. Інша думка – найрозумніші це дельфіни. Підстави для такого висновку є. По-перше, звивин в корі головного мозку у них в два рази більше, ніж у людей. Ну а по-друге, дельфіни вміють керувати своїм мозком набагато краще людини. Адже ніхто з живих істот не здатний змусити працювати то праву, то ліву півкулі.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *