Найменший автомобіль в світі

Найменший автомобіль в світі

Найменший автомобіль в світі був офіційно випущений на вулиці британською компанією Peel Engineering. Це був Peel P50, назва якого перекладається як «совок» або «невеличка лопата». Він був настільки малий, що на ньому можна було цілком заїхати в улюблений офіс і припаркуватися біля робочого столу. Габарити машинки вражають мініатюрністю – довжина і висота по 134 см, ширина – 99 см, вага всього 59 кг! Цей «мікроб» розганявся до 64 км / год, а в сприятливих умовах – з гірки при попутному вітрі – до 76 км / год!

У машини не було задньої передачі, повертати її можна було вручну, вийшовши з авто і взявшись за ручку. У 1962-1965 роках компанія випустила 100 таких машинок, продати вдалося всього половину і проект закрили. Покупці не оцінили крихітку, яка хоч і була дуже дешевою, але викликала незмінні посмішки і жарти оточуючих. Вона відмінно підходила для компаній, що організують прокат машин в містечках. Крім того у нього було і безліч недоліків – тіснота салону, шум, духота, сильні вібрації. Правда витрата бензину становила всього 2,5 літра на 100 км. Проте в 1964 році Peel Engineering випустили ще міні машину – цього разу двомісний Peel Trident. Тоді компанія розпродала 82 екземпляра за ціною 190 фунтів. Зараз же це досить дорогі колекційні машини вартістю від 12 500 фунтів.

Peel P50 в 2007 році взяв участь в програмі Top Gear. Її ведучий Джеремі Кларксон прокотився на машині по центру Лондона, дістався до офісу, закотив машинку всередину, а далі катався коридорами BBC і проводив в ньому наради. За відгуками Джеремі, машина виявилася прекрасним засобом індивідуального пересування, особливо якщо з урахуванням сучасних технологій усунути її недоліки і додати задню передачу.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *