Мухомор червоніючий (маремуха)

 

Мухомор червоніючий (маремуха)

Amanita rubescens

 

Мухомор червоніючий (він же - мухомор сіро-рожевий, маремуха, паремуд) - гриб для гурманів - екстремалів. Щось на кшталт японської отруйної риби фугу, яка вважається делікатесом, але якщо її неправильно обробити або приготувати, то можна отруїтися на смерть.

Проблема з мухомором червоніючим полягає в тому, що його легко сплутати з отруйним мухомором пантерним. Але, це якщо не знати, куди саме треба дивитися.

Капелюшок мухомора червоніючого 3-20 см в діаметрі. Спочатку напівшароподібний, потім опукло- або плоско-розпростертий, з гладким (у старих грибів смугастим) краєм, блідо-червоний, сіро-рожевий, пізніше червонувато-бурий, з численними брудно-сірими бородавками.

Ніжка мухомора червоніючого 3-10 × 1,5-3,5 см, зворотньо-булавоподібна, суцільна, біла, пізніше з червонуватим відтінком, з білим м'яким кільцем і блідо-сірою вольвою, що приросла у вигляді ряду лусочок, бородавок. М'якоть мухомора червоніючого біла, під шкіркою з рожевим відтінком, на зламі рожевіє, солодкувата, без особливого запаху.

Пластинки у гриба мухомора червоніючого вільні, часті, широкі, білі, з віком з рожевим відтінком. Споровий порошок білий. Спори 7-11 × 5-7 мкм, широкоовальні, яйцевидні, гладкі, безбарвні.

Виростає мухомор червоніючий на грунті у хвойних і листяних лісах, з червня по жовтень.

Мухомор червоніючий - умовно їстівний гриб. Вживається в їжу після 10- 15-хвилинного відварювання (відвар вилити!).

Увага! Мухомор сіро-рожевий легко сплутати з сильно отруйним мухомором пантерним, до того ж вони ростуть «плече-о-пліч»! Будьте гранично обережні! Мухомор червоніючий можна використовувати тільки після того, як навчитеся чітко відрізняти його від отруйних мухоморів.

Основна відмінність мухомора червоніючого від отруйного гриба мухомора пантерного: відсутність у хорошого мухомора «яєчка-кореневища» і чітко виражені смужки на кільці на ніжці (у пантерного воно гладке).

У літературі також є вказівки на помилковий сіро-рожевий мухомор-amanita pseudo-rubescens як на отруйний.

Отже, якщо не впевнені - краще не беріть ці гриби.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: