Молочна сироватка – джерело здоров’я

Молочна сироватка – джерело здоров’я

Всім відомо, що молочна сироватка виходить в процесі приготування сиру. Багато хто із нас не знає наскільки корисна сироватка і як ще її можна застосовувати. Сироватка – це не тільки повноцінний харчовий продукт, а й чудовий косметичний засіб.

Завдяки своєму складу молочна сироватка здатна творити чудеса. За її допомогою можна позбутися від солей важких металів, вивести шлаки з організму, зменшити кількість рідини в організмі. Вона ідеально втамовує спрагу й відчуття голоду, тому використовується як один з методів для схуднення.

Реклама

Сироватка благотворно діє на роботу кишечника, нирок і печінки. Травна система – основа роботи всього організму, тому регулярне вживання сироватки нормалізує тиск, покращує ревматизм, зменшує ризик розвитку атеросклерозу. Молочна сироватка відмінно поповнює вітамінну недостатність організму у весняний період. Її слід приймати при таких захворюваннях як: дисбактеріоз, гастрит, цукровий діабет, атеросклероз, захворювання нирок.

Сироватка багата вітамінами і мінеральними речовинами, тому широко застосовується в косметології, благотворно впливаючи на волосся й шкіру голови. Після її застосування волосся ростуть набагато швидше і не випадають.

Реклама

Можна приготувати нескладний домашній шампунь із сироватки, який буде очищати, і живити волосся. Для приготування шампуню додайте в сироватку відвар із кореня лопуха.

Відмінний рецепт маски для волосся допоможе зробити їх м’якими і шовковистим: розмішайте підігріту сироватку з молочними пластівцями до утворення густої маси. Створеною масою намажте волосся, накрийте їх плівкою і рушником, потримайте маску півгодини і змийте теплою водою.

Молочна сироватка – унікальний продукт, який допомагає жінці залишатися молодою, здоровою і красивою. Доглядайте за собою правильно і завжди залишайтеся чарівною!

Що можна приготувати з сироватки

Реклама


Квас молочний

Беруть сироватку з-під творога або сиру, фільтрують, нагрівають до 85-95 градусів і витримують при цій температурі 30-40 хвилин. Потім сироватку охолоджують у холодній воді до 25-30 градусів і фільтрують (через 2-3 шари марлі) для відділення альбуміну. Для приготування квасу можна також використовувати сироватку з-під альбуміну сиру. В сироватку вносять 5 відсотків цукру і 0,2 відсотка хлібних або молочних дріжджів. Суміш ретельно перемішують і витримують при кімнатній температурі 15-20 годин для бродіння.

Для знищення смаку сироватки та фарбування продукту в нього додають фруктову есенцію (грушеву, яблучну, лимонну і т.д.) і трохи паленого цукру. Готовий квас розливають у пляшки, закривають корковими пробками і охолоджують до 6-8 градусів, після чого квас готовий до вживання. При більш високих температурах зберігання пляшки можуть лопнути в результаті утворення великої кількості газів.

Кисіль з сироватки

Сироватку фільтрують через складену в 2-3 шари марлю, додають 5 відсотків цукру, нагрівають до 95 градусів і вводять тонким струменем 3,5 відсотка крохмалю у вигляді розчину (одна частина крохмалю на 2-3 частини теплої води). При цій температурі кисіль безперервно помішують і витримують 10-15 хвилин, а потім охолоджують.

Желе з сироватки

Для приготування желе з сироватки береться сироватка, цукор, желатин, свіжі ягоди або їх екстракти. Залежно від того, які ягоди або їх екстракти додаються в желе, воно отримує відповідну назву: желе малинове, полуничне, вишневе, порічкове і т.д.

Желе готують наступним чином: в сироватку додають 12-15 відсотків цукру, суміш нагрівають до 85 градусів, фільтрують через складену в 2-3 шари марлю і охолоджують до 20 градусів. На кожен кілограм готового продукту беруть 2 відсотки желатину, який розчиняють у сироватці з температурою приблизно 50 градусів. Отриманий розчин вносять в охолоджену суміш і ретельно перемішують. Після внесення в суміш желатину в неї додають розтерті ягоди або екстракти, все перемішують, розливають у форми і ставлять в холодне місце для остигання.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *