Мочіння яблук в поліетиленових пакетах

Мочіння яблук в поліетиленових пакетах

Мочені яблука – смачний і поживний продукт – можна споживати протягом осені, зими і весни. Однак іноді при мочінні їх виникають труднощі з придбанням і підбором тари, а також відсутністю відповідних приміщень. При мочінні яблук в бочках, розтягнутий період їх споживання, висока або занадто низька температура при зберіганні викликають їх псування. Крім того, при невеликій витраті цієї продукції використовувати бочки буває недоцільно. Набагато простіше і зручніше використовувати для цієї мети поліетиленові й поліхлорвінілові харчові пакети. Вони досить міцні, еластичні і служать тривалий час. Разом з продукцією вони займають невеликий обсяг, їх легко перенести в сприятливе для зберігання місце.

Технологія мочіння яблук в пакетах є близькою до загальноприйнятої. Після сортування і відбраковування плоди миють і, уклавши на дно пакетів шар листя смородини (можна додати листя вишні або житню солому), кладуть їх плодоніжками догори. Для запобігання від деформації, а також для додання приємного аромату, плоди кілька разів перешаровувати листям. Потрібно приблизно 30-35 г листя з розрахунку на кожен літр ємності пакета. Перед укладанням листя обшпарюємо гарячою водою. На кожен 1 кг яблук заливати 1,5 л розсолу. Для приготування розсолу в 10 л води розчиняти 400 г цукру і 50 г солі, кип’ятити і охолодити. Після заливки розсолу, вільний кінець пакету стиснути так, щоб вичавити невелику кількість розсолу і видалити все повітря.

Скручений кінець затиснути металевим затискачем або білизняними прищіпками чи просто зав’язати шпагатом. Перші десять днів пакети з яблуками витриматии в кімнаті при температурі 18-20 °. У міру вбирання яблуками розсолу його перші три-чотири дні доливати. Саме тому використання затискачів є більш зручним, ніж шпагата. У кожен пакет додаємо розсолу аби всі плоди були покриті ім. Потім пакети з яблуками витримувати у погребі. Оптимальною є температура від 0 до +10 градусів. На весь процес мочіння потрібно 30-35 днів. За цей термін яблука набувають приємний аромат, м’якоть їх стає прозорою і має високі смакові якості. Тривало такі яблука зберігають при температурі 0 + 4 °. При більш високій (5-10 ° і вище) температурі процеси бродіння прискорюються, шкірка і м’якоть плодів темніють, смакові якості знижуються.

Перед укладанням яблук слід перевірити якість швів у пакетів. Для цього заздалегідь на п’ять-вісім годин їх заповнюють водою або розсолом і відбирають тільки цілі. Щоб уникнути випадкового витікання розсолу, кожен пакет поміщають на тарілку або миску.

Запропонований спосіб дозволяє мати до столу потрібну кількість яблук, причому смакові якості їх не гірше, ніж у замочених в бочці.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *