Миколаївський костел в м.Києві

Миколаївський костел в м.Києві

Миколаївський костел є однією з найкрасивіших будівель Києва , зведених на початку ХХ століття . І хоча в костелі відобразилися класичні готичні форми , тим не менш , це цілком сучасна будівля , побудована за новими для того часу технологіями . Зокрема , саме тут вперше використані набивні бетонні палі .

Костел був закладений влітку 1899 року після клопотання київських католиків з проханням відзначити візит імператора Миколи ІІ . Таким оригінальним способом був знайдений компроміс . Насправді , причина будівництва костелу була більш прозаїчною – сорокатисячній громаді католиків Києва одного тільки Олександрівського костелу на той момент було просто недостатньо .

Костел будувався протягом десяти років виключно на приватні кошти . Всього на будівництво було витрачено близько півмільйона рублів – величезна на ті часи сума . Цікава історія створення проекту Миколаївського костелу : він придуманий Станіславом Воловським , що був в той час всього лише студентом . Природно , що досвіду у молодої людини не вистачало , проект був доопрацьований відомим київським архітектором Владиславом Городецьким . Тривале спорудження храму пояснювалося незручними геологічним умовами – грунт був занадто слабкий для того , щоб утримати на собі таку величну будівлю , саме з цієї причини грунт зміцнювали палями .

Освячення храму , що практично відразу потрапив у розряд архітектурних шедеврів , було проведено в грудні 1909 року. Однак виконувати свої основні функції йому довелося недовго – під час революції його закрили , пізніше в костелі розмістився архів області. Життя почало повертатися у Миколаївський костел лише у 1980 році , коли після реставрації в ньому відкрили зал камерної й органної музики, спеціально сконструювавши для цього потужний орган . Орган замовляли в Чехії і фахівці стверджують, що він один з найкращих у Європі.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *