Мавро Орбіні «Слов’янське царство»

Мавро Орбіні «Слов’янське царство»
Підтвердженням того , що історія Європи була переписана в інтересах Ватикану і правлячих романо-германських еліт є робота Далматського історика Мавро Орбіні (1563 (?) – 1610) «Слов’янське царство». Орбіні був уродженцем Дубровника, прийняв сан ченця ордену бенедиктинців. Люди його любили і поважали за мудрість, старанність, гречність, зібраність і самодисципліну.
У той період для мислячих людей слов’янського Дубровника однією з актуальних тем було сумне становище Слов’янського світу. Багато народів втратили свою самостійність, втрачали самобутність. Слідуючи велінню серця, Мавро Орбіні прийняв рішення присвятити своє життя створенню енциклопедичної праці, присвяченої історії слов’янського роду. Він перерив масу існувалих в той час джерел в монастирях і храмах (католицька церква в той період була берегинею культури в Європі, зберігши в своїх надрах частину попередньої культури).
Багато матеріалів було знайдено в італійських бібліотеках, у тому числі в знаменитій бібліотеці герцога Урбинського (її засновником був герцог Федериго дей Монтефельтро), яка вважалася в той період одним з найбільших сховищ документів, книг. У спеціальній будівлі зберігалися сотні латинських, грецьких, єврейських джерел. Після смерті Орбіні частина цієї бібліотеки була загублена, частина потрапила в архіви Ватикану.
Його праця не пройшла дарма, він виявив масу згадок про слов’ян, які в даний час невідомі широкому колу. Так, він включив у свою працю прямі і непрямі цитати приблизно 330 творів – понад 280 він згадує сам (в переліку перед працею), ще близько 50 можна знайти в тексті. Цікавим моментом небезпеки для Ватикану, є той факт, що праця Орбіні через два роки після виходу в світ потрапила в індекс заборонених книг.
Але праця не канула в Лєту, через сотню років дипломат з Дубровника на службі у Петра Першого Сава Рагузінський-Владиславич (він ще відомий тим, що в 1705 році привіз російському царю арапчонка Ібрагіма, предка Пушкіна) підніс примірник «Слов’янського царства» Петру I. У 1722 ця книга в скороченому вигляді, в перекладі Сави, була видана в Петербурзі. Монах Паїсій Хилендарський написав на її основі знамениту «Слов’яно-болгарську історію». Використовував роботу Орбіні і Василь Татищев. У більш пізні часи праця Мавро Орбіні була незаслужено забута. Праця Орбіні важлива для нас тим, що передає нам відомості про слов’ян з джерел, які маловідомі або взагалі загублені.
Багато в чому робота Орбіні підтверджує висновки, які зробив Ю.Д. Пєтухов у фундаментальній праці «Історія русів» і «Дорогами богів». Він вважав, що протоіндоєвропейці, індоєвропейці – це руси, протослов’яни-арії.
Згідно середньовічним джерелам, які вивчив Мавро Орбіні, слов’яни воювали майже з усіма народами світу. Вони правили Азією, Північною Африкою, займали більшу частину сучасної Європи.
Саме вони зруйнували Римську імперію. Увійшли в сучасну відредаговану історію як «германські племена» – франки, юти, англи, сакси, вандали, лангобарди, готи, алани та ін.
Вони заснували свої королівства по всій Європі: від Північної Африки (вандали-венеди-венети) та Іспанії до Британських островів. Слов’яни заснували майже всі королівські і знатнійші роди Європи, наприклад перший княжий рід сучасної Франції – династію Меровінгів (засновник князь Меровей). Та й самі франки-вранці – це союз племен воронів-вранців.
За даними Орбіні, Скандинавія також була населена слов’янами, а нинішні шведи, данці, норвежці, ісландці та інші «германо-скандинавські народи» це прямі нащадки слов’ян.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *