Мадам Вонг

Мадам Вонг
Починала кар’єру Шан схоже танцівницею з нічного клубу, вийшла заміж за піратського ватажка Вонга Кунгкіма. Шан вважалася однією з найкрасивіших і звабливих жінок Китаю, Вонг мав славу лідера найпотужнішого угруповання у Південно-Східній Азії. Мадам Вонг стала вдалим обрамленням свого чоловіка, вона виявилася справжнім партнером – розумна, цілеспрямована помічниця в його всіх операціях.
У 1946 році містер Вонг гине при таємничих обставинах. Швидше за все причиною смерті стали дії конкурентів. Але якщо вони планували викликати плутанину і внутрішні розборки серед людей Вонга – то сильно прорахувалися. До мадам Вонг звернулися два старших помічника чоловіка, з проханням визначити, хто ж з них очолить корпорацію. Це питання мадам вирішила швидко – убивши обох.
Як насправді відбулася зміна влади сказати неможливо, але відомо, що першою великою операцією мадам Вонг став абордаж на якірній стоянці голландського корабля «Ван Хойц». Пірати взяли все – від вантажу до цінностей і грошей команди й пасажирів, це «все» оцінили в 400 тисяч фунтів стерлінгів!
Мадам рідко виходила на справу особисто. Але завжди при цьому дотримувалася конспірації, використовувала маску. Поліція знала тільки, що командує піратами жінка, а ніяких інших даних не мала. Навіть просто фотографія мадам Вонг була оцінена в 10000 фунтів, а вже за голову уряд регіону готовий був викласти будь-яку нагороду. Знімки поліція періодично отримувала. Тільки там зазвичай були трупи тих, хто занадто активно підбирався до Мадам.
Мадам легко відвідувала найбільші міста регіону (Сінгапур, Манілу, Макао Токіо). Там вона збирала інформацію про кораблі, їх охорону та маршрути, організовувала зустрічі з замовниками та скупниками. І заодно відвідувала казино! Мадам Вонг просто обожнювала цю розвагу, якою вона могла безбоязно займатися. У 1962 році її бачили на прийомі віце-президента Філіппін, де мадам Вонг довго грала, а потім написала дуже теплий лист від свого імені з вдячністю за проведений вечір.
З початку 70-х повідомлення про мадам Вонг перестають приходити. Вона тихо зникла. При цьому піратство всеж залишається дуже гострим питанням в Південно-Східній Азії, але ім’я мадам Вонг вже не звучить …
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *