Мадам-адмірал Чжен Ши

Мадам-адмірал Чжен Ши

Час народження Чжен Ши (Цзин Ши) точно не відомо. Вона була повією, але вдало познайомилася з главою великого піратського «синдикату» Чжен І. Цей пірат був найвідомішим у той час в Китаї, під його початком перебувало безліч кораблів і матросів. У 1801 році відбулося весілля, і молоді відбули до В’єтнаму у весільну подорож. В той момент в країні палала громадянська війна, що представляло для піратів безліч можливостей.

У 1807 році під час шторму Чжен І гине. Два його найближчих помічника здійснили формальне «паломництво» до вдови, з пропозицією назвати гідного наступника чоловіка на посаді командувача флотом. За легендою, у цей момент Чжен Ши робила перед дзеркалом макіяж, сидячи до гостей спиною. Після виступу жінка повернулась, в її руках опинилася пара пістолетів і більше претендентів на верховенство в флоті не виникало.

Відомо також, що Мадам Цин запропонувала кожному капітану, незадоволеному її приходом до влади, покинути флот.

До речі, у Цин дітей не було, тому, ще за життя Чжен І, пірати викрали в одному з рибальських сіл хлопчину 15 років. Адміральська чета усиновила Чжан Бао Цаї, потім хлопчик став послідовно коханцем Чжен І, а пізніше і Чжен Ши.

Пані Цин виявилася дуже хорошим командувачем, її талант був порівнянний з такими сучасниками як Нельсон і Наполеон. Ця мініатюрна жінка керувала морськими битвами з віялом в руках. Під її командою був флот з шести ескадр. Добірним ядром були кораблі сімейної ескадри Цинів, прикрашені червоними вимпелами. Інші п’ять ескадр також несли власні прапорці. Такий розподіл дозволяв легко керувати масштабними морськими битвами. Адже кількість кораблів у флоті доходила до 2 тисяч, а матросів – перевищувало 70 тисяч.

Пані Цин разом зі своїм пасинком, який з часом став її чоловіком, повністю контролювали морські прибережні води Китаю, легко атакували будь-який торговий корабель, навіть піднімалися вгору по річках вглиб китайської території. Від них страждали і купці і поселенці. Вплив пані Цин був настільки великий, що імператору Цзя-цину довелося в 1808 році направити свій флот для боротьби з піратами. Але навіть після декількох великих сутичок сили піратів залишалися великі.

Вважається, що основою успіху флоту стала залізна воля господині і сувора дисципліна. Існувала система правил і покарань за їх порушення. Так заборонялося грабувати і ґвалтувати в дружніх селах, порушення каралося смертю. Заборонялося покидати корабель без дозволу. Перше порушення каралося прилюдним відрізанням вуха, повторне порушення – смерть. З усього видобутку пірат отримував дві частини, а 8 частин носив у загальну скарбницю. За спробу привласнити або приховати слідувала негайна кара.

Але довго такий стан справ не протримався. Зрештою один з капітанів збунтувався проти пані Цин і пішов на поклін до імператора. В результаті сили флоту були підірвані, авторитет пані похитнувся …

Але вона зробила гарний хід, перейшовши в 1810 році на бік імператора. Її чоловік отримав посаду, а сама пані Цин осіла в Гуанчжоу, відкрила публічний будинок з притоном для азартних ігор і в такій якості прожила до 60 років.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *