Луганські піраміди і Велика Луганська кам’яна стіна

Можливо, це стане українською версією британського Стоунхеджу, і це було б найбільш захоплюючим археологічним відкриттям за останні роки.

Першими на сліди стародавніх споруд у села Степанівка наткнулися школярі з гуртка любителів археології. Потім до них підключилися фахівці Київського НДІ пам’яткоохоронних досліджень з Міністерства культури і туризму України. І звільнили з-під землі рукотворну кладку. Поки у села Степанівка стирчить лише верхівка української піраміди. Але під землею – справжній ісполін.- Це унікальна знахідка! – Впевнений доктор історичних наук, заступник директора НДІ Віктор Клочко, ” хто тут зміг очолити місцеве населення, зібрати величезну кількість людей, хто проектував це будівництво? Бо однозначно, що усі ці споруди зводились за якимось нам не відомим планом. А це засвідчує наявність високорозвиненої місцевої цивілізації “. – Радіовуглецевий аналіз показує, що пірамідам, прихованим поки під товстим шаром грунту, не менше 5000 років.

На думку археологів, луганські піраміди – це частина древнього святилища загальною площею в півтора квадратних кілометра.

Поки розкопано лише верхівки, але вчені впевнені, що під землею щонайменше 2 гори з камню, що були капищами язичницького бога Сонця. Поки спорудами зацікавилися багато вчених світу. Вони вважають, що детальне вивчення цих пірамід внесе радикальні корективи у європейську історію.

Відкопані археологами піраміди дещо відрізняються за своїм призначенням від єгипетських, але дуже схожі на них за своїми розмірами й технологією побудови. Й до того ж зведені ці споруди на 2-3 тисячоліття раніше, за долину фараонів. Проте, як з’явилися піраміди на Луганщині – пояснити поки що не змогли.

Вчені порахували, щоб повністю очистити споруди від землі, потрібно кілька десятиліть. За цей час поряд із пірамідами планують збудувати готель, та зацікавити туристів.

Археологи не бояться вандалів, бо золота й дорогих предметів тут не знаходять. Цінною є тільки споруда. Фахівці кажуть – аналогів знахідки немає у всій Європі.

Також цікавить фахівців та любителів таємниць і так звана «Луганська стіна», навколо якої тривають запеклі суперечки. Ця загадка на окраїні Краснодона (Луганська обл.), Протяжністю кілька кілометрів. Раніше матеріалісти запевняли, що стіна – оригінальний пам’ятник геології. Але хто бачив, як рівно покладені її «цеглинки», дуже сумнівався в примхи природи. Недавно вчені, які обстежили стіну на прохання ентузіастів з «, дійшли такого ж висновку.

Стіна може бути рукотворною, – каже Юрій Бровендер, завідувач Донбаським відділенням Східноукраїнського філіалу Інституту археології. – Надто вже акуратна кладка, занадто добре камені підігнані один до одного. Правда, точні висновки можна робити тільки після спеціальних досліджень. На жаль, їх поки не проводили.

А шкода, страшенно шкода! Якщо ж дослідження підтвердять, що Луганська стіна відноситься до тієї самої загадкової катакомбної культури, сліди якої знайшли в різних районах області, то вона виявиться давньою стіною, якою так пишається Піднебесна!

Вік Великої Китайської стіни, на думку вчених, не більше 2,5 тис. років. Спорудам же катакомбної культури – як мінімум 4-5 тисяч !!

Я не можу зараз сказати, як могла використовуватися ця стіна, – каже археолог Юрій Бровендер. – Вона могла служити оборонним спорудженням для великого селища або захищати його від зсувів. Але мені видається абсолютно реальним, що побудувати її могли люди, що жили на нашій території близько 4-5 тисяч років тому.

Кладка нагадує фортечний вал, основна частина якого схована під землею.

Якщо цей феномен вивчатимуть, нас напевно чекає грандіозна сенсація.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *