Любов до гроба… і після…

Любов до гроба… і після…

Любов до жінки може спонукати чоловіка на самі різні безумства – іноді милі і нешкідливі, а часом і зовсім жахливі. Едвард Лідскалнін, наприклад, створив для своєї коханої прекрасний Кораловий Замок, тоді як шалена пристрасть його сучасника Карла Танцлера знайшла вихід в моторошному і неоднозначному вчинку.

Німецький іммігрант Карл Танцлер, також відомий як граф Карл фон Козель, прибув зі своєю родиною в містечко Зефірхіллс, що в американському штаті Флорида, в 1926 році. Однак він незабаром покинув свою дружину і дітей заради роботи на острові Кі-Уест лікарем-радіологом в Американському морському госпіталі.

Там він познайомився з красивою молодою дівчиною на ім’я Марія Елена Мілагро де Хойос, яка була молодша за нього на 32 роки. Елен була хвора на туберкульоз і Танцлер часто відвідував її, докладаючи безуспішні спроби вилікувати її за допомогою рентген обладнання та інших методів. В один прекрасний день Танцлер зізнався дівчині в коханні, заявивши, що саме її він шукав все своє життя.

Ще будучи маленьким хлопчиком, Танцлер стверджував, що йому часто ввижався привид прародительки графині Ганни-Констанції фон Козель, померлої в 1765 році. Танцлер говорив, що графиня вказала йому образ його істинної любові – темноволосої жінки, в якій він нібито і впізнав Елен.

На жаль, Елен померла в 1931 році. Її похорон був щедро спонсорований Танцлером, який спорудив для неї цілий мавзолей, щоб мати можливість щовечора відвідувати місце її упокоєння і наспівувати її улюблені іспанські мелодії. Танцлер був упевнений, що Елен часто говорила з ним, умовляючи забрати її тіло з собою в будинок. Так він і вчинив в один з квітневих днів 1933 року. Зрозуміло, тіло Елен було далеко не в найкращому стані, тому Танцлер ґрунтовно зайнявся наданням йому найбільш “естетичного” вигляду. Використовуючи струни і деталі від вішалок, він з’єднав їх з кістками, вставив в очниці скляні кульки, змайстрував перуку із залишків її волосся, замінив зотлілі шкірні покрови сумішшю гіпсу і шовку, просоченого воском. Для підтримки форми тіла, він набив його тканиною, а сам труп нарядив в плаття, панчохи і рукавички, доповнивши все макіяжем. Щоб позбутися запаху розкладання, він регулярно омивав кохану духами.

Танцлер тихо-мирно жив з трупом коханої протягом семи років, щоночі вкладаючись поруч з нею спати. І невідомо доки б це протиприродне співжиття тривало, якби сестра Елен не почула чутки про буквально існуючий “кістяк у шафі” збожеволілого від любові доктора. І дійсно, незабаром про істинне місцезнаходження тіла Елен стало відомо громадськості. Труп був вилучений, обстежений, і нібито мало страждань випало на долю останків Елен, був ще і виставлений на загальний огляд на протязі трьох днів. За цей час на неї встигли подивитися більше шести тисяч жителів Флориди. Зрештою, багатостраждальний прах упокоївся в безіменній могилі.
А в 1972 році доктор, який брав участь у розтині, явив громадськості про ще більш шокуюче відкриття – в промежину тіла була вставлена трубка, за допомогою якої Танцлер нібито вступав з тілом в інтимний контакт. Однак цей факт не був порушений при звинуваченні некрофила, якого засудили лише за осквернення могили Елен.
Важко повірити, проте безліч людей в той час жаліли Танцлера, кажучи, що він просто “ексцентричний романтик”. Може, вони не знали всіх подробиць …
Незабаром після арешту Танцлер був звільнений за терміном давності, тобто закінчився термін, за яким його могли покарати за скоєння цього злочину. Тому Танцлер з чистою совістю знову оселився в Зефірхіллсе, де прожив решту свого життя, продаючи фотокартки із зображенням ще живої Елен, лякаючи туристів своїми одкровеннями і демонструючи посмертну воскову маску своєї коханої. Нарешті, в 1952 році доля змилостивилася над горе-закоханим і Танцлер пішов з життя. Єдиним свідком кончини і розрадою його смертної години була повнорозмірна жіноча фігура з посмертною маскою Елен.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *