Куркума проти всіх хвороб

Куркума проти всіх хвороб

З відкриттям залізної завіси натовп рвонувся до наслідування далекого і омріяного Заходу, вносячи в своє життя не тільки красиві речі, але і відчайдушне бажання фінансової незалежності. У довгій гонитві за грошима і добробутом люди раптово виявили, що навіть досягнення поставлених цілей перестало приносити їм задоволення. І ось, погляди спрямовані на Схід, де люди, нехай голі і босі, але здорові і щасливі. Саме в цей час і стали популярними такі індійські спеції, як імбир і куркума, що становлять золотий фонд Аювердичної медицини.

Пряність, що прийшла зі східних країн, виявилася вельми корисною не тільки в харчовому виробництві та на столах споживачів, але і в лікуванні ряду захворювань, косметичних та профілактичних цілях.

Погодьтеся, зручна форма ліків – насипав дрібку в їжу і отримав не тільки позбавлення від хвороби, але і дивовижний, пекучо-пряний смак. Особливе місце на столах зайняла куркума, сприяюча швидкому і повному переварюванню їжі, очищенню печінки, та зміцненю суглобів і м’язів.

Що таке куркума?

куркума це

Турмелік або куркума – це трав’яниста рослина з величезними листками, що ростуть прямо з потужного кореня. Саме земляна частина і використовується для приготування спецій і лікарських форм, вельми шанованих в Індії, Індонезії, Китаї та ряді інших країн. Росіянам же куркума найбільш відома під видом жовтого порошку з ніжним, ледь вловимим ароматом і пекучим смаком.

Її широко застосовують для підфарбовування соусів і сирів, а також як прянощі в блюда з м’яса, птиці. Вельми пікантний смак куркума надає випічці, нею з радістю користуються жінки Сходу.

Куркума в хімічному «розрізі»

куркума лікувальні властивості

Індійська пряність як не можна, до речі, припала до столу наших громадян, а також сусідів – білорусів та росіян. Саме тут розташовується найбільша ендемічна зона, жителі якої страждають від нестачі йоду і селену, представлених в куркумі у великих кількостях. Всього чверть чайної ложки спеції здатна задовольнити добову потребу людини в цих мікроелементах. І цей шикарний біокомплекс доповнюється практично повним переліком вітамінів групи В.

Але високої оцінки Аювердичних лікарів турмелік удостоївся завдяки широкому спектру біологічно активних речовин – фітонцидів, флавоноїдів і антиоксидантів.

Лікування куркумою

Індійська пряність володіє відмінними бактерицидними і протизапальними властивостями, з причини чого її застосовують як присипки на рани і садини, а також у вигляді косметичних масок для продовження молодості шкіри. Високо цінують і жовчогінні властивості куркуми, використовувані в лікуванні захворювань печінки і тонкого кишечника.

Неоціненну послугу здатна надати пряність і людям, страждаючим алергією різного роду – кропив’янкою, сінною лихоманкою, схильністю до набряків та анафілаксії. Проте, порівняти куркуму з звичайними антигістамінними засобами неможливо – вона не просто усуває прояви алергії, а лікує її. Крім того, куркуму використовують як енергетичний та іммуномодулюючий засіб.

Чи має куркума протипоказання?

На відміну від безлічі засобів нетрадиційної медицини, куркума може бути використана для лікування малюків, вагітних й годуючих жінок. Не заборонена вона і до застосування людям похилого віку. Але, з правил повинно бути і виключення. З причини сильного жовчогінного ефекту індійську пряність забороняють використовувати хворим холелітіазом і холециститом, при яких вона може не тільки сприяти виділенню печінкових соків, а й сильних болів.

Куркума проти раку

Рак шийки матки: позитивна дія від застосування куркумина

Рак шийки матки є другою найбільш поширеною формою злоякісних пухлин у жінок у всьому світі. Куркумін проявляє сильні ефекти проти цього раку in vitro, in vivo і в клінічних умовах. У первісному дослідженні було встановлено, що доза куркумина в 500-12 000 мг / день безпечна, добре переноситься і має хіміопрофілактичне властивостями проти раку шийки матки (Cheng et al., 2001).

В іншому дослідженні, коли ВПЛ-позитивні пацієнти з неоплазією шийки матки лікувалися за допомогою поліхребалового вагінального крему Basant (містить екстракти куркумина, рити, амли і алое вера), було виявлено, що частота кліренсу ВПЛ значно вище без будь-яких побічних ефектів (Basu et al.., 2013). Ці дослідження показали, що куркумін є безпечним і ефективним з’єднанням для профілактики і лікування раку шийки матки.

Рак товстої кишки: дія куркумина

Рак товстої кишки займає третє місце серед найпоширеніших видів раку в світі. Незважаючи на значні успіхи в лікуванні раку, смертність від раку товстої кишки зберігається на тому ж рівні, що підкреслює необхідність поліпшення методів лікування (Nautiyal et al., 2011). Ефективність перорального куркумина (2 г або 4 г в день протягом 30 днів) в профілактиці колоректальной неоплазии була оцінена в нерандомізованому відкритому клінічному дослідженні, в якому взяли участь 44 пацієнта. Результати показали помітне зниження кількості АКФ при дозі куркумина 4 г, що, можливо, було пов’язано з його підвищеною біодоступністю (в п’ять разів) в плазмі (Carroll et al., 2011).).

Дослідження доза-відповідь було розроблено для вивчення фармакології куркумина у людей в дозах від 0,45-3,6 г / добу до 4 місяців. Доза 3,6 г куркумина в день викликала зниження індуцібельной продукції PGE 2 на 62 і 57% в зразках крові, взятих через 1 год після введення дози в дні 1 та 29, відповідно без токсичності, що обмежує дозу (Sharma et al., 2004) .

Аналогічно, в іншому пілотному дослідженні доза-відповідь з екстрактом куркуми при запущеному колоректальний рак вироблення базального і LPS-опосередкованого PGE 2 була значно знижена в залежності від дози (Plummer et al., 2001). Введення куркумина викликало зниження рівня M (1) G в злоякісної колоректальной тканини, тоді як рівні білка COX-2 в злоякісної колоректальной тканини залишалися незмінними (Garcea et al., 2005). Крім того, лікування куркуміном значно впливає на поліпшення загального стану здоров’я пацієнтів з колоректальний рак, посилюючи експресію молекул р53 в пухлинних клітинах і, отже, сприяючи апоптозу пухлинних клітин (He et al., 2011). У слизовій оболонці прямої кишки фармакологічно активні концентрації куркумина були досягнуті після введення комплексу куркумін С3 (Irving et al., 2013).

Рак голови та шиї: вплив куркумина на запальні цитокіни

Було також виявлено, що куркумін має потенціал проти раку голови і шиї, який зазвичай виникає в навколоносових пазухах, порожнини носа, порожнини рота, глотки і гортані. Розслідування було проведено Kim et al з метою визначити потенційний протизапальний ефект куркумина у пацієнтів з раком голови і шиї. Було виявлено, що куркумін пригнічує запальні цитокіни, такі як IL-6, IL-8, фактор стимулювання колоній макрофагів гранулоцитів і TNF-α, а також киназу IKKβ в слині пацієнтів. Вони також припустили, що IKKβ киназа може бути правдоподібним биомаркером для визначення ефекту куркумина при раку голови і шиї, оскільки куркумін пригнічує активність IKKβ кінази в слині пацієнтів, і цей ефект тісно корелює зі зменшенням експресії ряду цитокінів (Kim et al., 2011).

Панкреатичний рак

Рак підшлункової залози є одним з найбільш смертоносних ракових захворювань людини, і традиційні підходи до лікування мало впливають на перебіг цього агресивного новоутворення. Проте, нові терапевтичні стратегії, засновані на куркумін, мабуть, мають великі перспективи. Дослідження показали, що оральний куркумін безпечний і добре переноситься, і, незважаючи на його обмежену абсорбцію, має клінічні біологічні ефекти у пацієнтів з раком підшлункової залози. Його споживання викликає знижену регуляцію NF-κB, COX-2 і фосфорилированного STAT3 в мононуклеарних клітинах периферичної крові пацієнтів з раком підшлункової залози.

Проте, дослідження, проведене Epelbaum et al., Щоб дослідити активність і можливість застосування гемцитабіну в поєднанні з куркуміном у пацієнтів з поширеним раком підшлункової залози, припустили, що доза 8 г куркумина в день недоцільна і може бути зменшена шляхом поєднання його з гемцитабином . Крім того, безпеку і можливість комбінованої терапії з використанням куркумина і гемцитабіну була оцінена в іншому дослідженні; це суперечило попередній доповіді і передбачало, що 8 г орального куркумина в день в поєднанні з хіміотерапією на основі гемцитабина є надзвичайно безпечним і досить практичним для пацієнтів з раком підшлункової залози (Kanai et al., 2011).

Інша група досліджувала безпеку повторного введення Теракурміна® у пацієнтів з раком підшлункової залози або жовчовивідних шляхів, які не змогли відповісти на стандартну хіміотерапію. Theracurmin® вводили перорально, використовуючи стандартну хіміотерапію на основі гемцитабина, починаючи з дози, що містить 200 мг куркумина (рівень 1), а потім збільшуючи дозу до 400 мг куркумина (рівень 2). При цьому режимі було виявлено, що пікові рівні куркумина в плазмі на рівні 1 складають 324 нг / мл, а на рівні 2 440 нг / мл. Побічних побічних реакцій не спостерігалося, і три пацієнта продовжували лікування протягом дев’яти місяців (Kanai et al., 2013).

Вплив куркумина на інші види раку

Куркумін показав потенціал проти різних інших видів раку, а також в клінічних умовах. У спробі оцінити клінічну ефективність куркуміноідной терапії пацієнтам з солідними пухлинами різних видів раку, такими як колоректальний рак, рак шлунка, молочної залози, карцинома, саркома, лімфома, рак передміхурової залози, сечового міхура, стравоходу, яєчника, яєчок, гепатоцелюлярний клеткок, був запропонований препарат, посилений биодоступной формою куркумина.

Було відзначено, що його добавки пригнічують системне запалення і значно покращують якість життя цих пацієнтів (Panahi et al., 2014c). У 1 фазі клінічних випробувань куркумина у пацієнтів з високим ризиком або передраковими захворюваннями раку сечового міхура, оральної лейкоплакії, кишкової метаплазії шлунка, інтраепітеліальна новоутворення шийки матки і хвороби Боуена було виявлено, що лікування куркуміном покращує гістологію передракових уражень (Cheng et al., 2001) .

В іншому дослідженні було показано, що лецітінізірованная система доставки куркумина полегшує несприятливі побічні ефекти, пов’язані з хіміо- та променевою терапією різних пухлин, таких як товста кишка, печінка, нирка, легенів і шлунку (Belcaro et al., 2014 року). Ще одне клінічне дослідження показало, що доза 6 г / сут куркумина протягом семи днів поспіль кожні 3 тижні в поєднанні зі стандартною дозою доцетаксела була безпечною, яку переносять і високоефективної проти раку молочної залози (Bayet-Robert et al., 2010).

Введення куркумина педіатричним пацієнтам з рецидивуючими пухлинами головного мозку, що проходять хіміотерапію, посилювало їх реакцію в порівнянні з інституційними контролями (Wolff et al., 2012). Було також показано, що куркумін має потужний хемосенсібілізірующім ефектом в дослідженні, проведеному з 50 пацієнтами з на хронічний мієлоїдний лейкоз, де пацієнти, які отримували як іматиніб, так і куркумін, показали кращий прогноз зі зниженими рівнями оксиду азоту, ніж пацієнти, які отримують тільки іматиніб (Ghalaut et al., 2012).

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *