Кішки подовжують життя

Кішки подовжують життя
Найпопулярніші домашні вихованці – кішки – не тільки можуть скрасити самотність і допомогти зняти стрес після важкого робочого дня, але і безпосередньо впливають на стан здоров’я своїх господарів. До такого висновку прийшли вчені з Единбурга, які провели масштабне дослідження і з’ясували: власники кішок у середньому на 18-20% рідше стають жертвами інфарктів й інсультів, аніж ті, хто віддає перевагу не заводити вдома тварин .
У дослідженні взяли участь понад 10 тисяч чоловік віком від 40 до 85 років. З’ясувалося, що ризик заробити серйозне серцево-судинне захворювання у господарів кішок на 10% нижче, ніж у власників собак, незважаючи на те, що останнім доводиться багато часу проводити на свіжому повітрі, вигулюючи вихованців. Крім того, вчені помітили незрозумілу закономірність: чоловіки, у яких є кішки, в середньому живуть довше інших представників сильної статі. Серед британців, які дожили до 85 років, 70% завжди тримали у себе вдома кішку.
Зв’язок кішок зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань не випадкова: як розповіла лікар-кардіолог Тамара Огієва, артеріальний тиск значно знижується при доторканні вихованця. І справа тут не тільки в банальному зняття напруги, але і в статичній електриці, яка виробляється при контакті з шерстю.
Втім, статична електрика виробляється і при доторканні до собак або морських свинок, а ось унікальною “лікувальною властивістю” кішок є муркотіння. На думку вчених, звук, який викликає коливання частотою від 20 до 50 Герц, позитивно впливає на центр задоволення в головному мозку людини і підвищує виділення гормону щастя серотоніна.
Проте, останні дослідження не варто вважати черговим приводом для війни любителів кішок і собак. Собаки, на відміну від своїх конкурентів, багато в чому виграють за рахунок гострого нюху. Так, вчені прийшли до висновку, що спеціально навчені собаки здатні визначати поєднання білків в злоякісних пухлинах, а також передбачати виникнення епілептичного нападу за 20 хвилин до його початку. Крім того, в слині собак міститься лізоцим – антисептик, завдяки якому вони в прямому сенсі можуть зализати рани своєму господареві.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *