Кропива – користь використання

Кропива – користь використання
Природа щедра і дарує нам масу всіляких продуктів і рослин. Навіть трави можна використовувати, якщо знати, як правильно це робити. До кропиви багато хто боїться навіть доторкатися, а даремно. Вона дуже і дуже корисна. Дивно, але з неї навіть можна приготувати велику кількість страв!
Взагалі, кропива вважається бур’яном, і росте вона майже повсюдно, особливо в місцях з помірним кліматом. Дуже багато кущів поруч із залізними і автомобільними дорогами, а також поблизу населених пунктів і прямо в них. Всього налічується більше сорока видів цієї рослини, але широко поширені і відомі лише декілька: дводомна кропива, пекуча і вузьколиста.
Кущі зазвичай невеликі, але можуть досягати і метра у висоту. Листя зелені і покриті особливими волосками, які містять певні речовини. Ці речовини при потраплянні на шкіру людини викликають сильне печіння, почервоніння. Саме тому всі так бояться опинитися поряд з кропивою і тим більше доторкнутися до неї (а впасти в неї ще страшніше).
До речі, наші предки давно використовували цю рослину у своїх цілях: з неї готували різноманітні страви, робили мотузки і канати, використовували як лікарський засіб при лікуванні багатьох хвороб.
Здавалося б, що хорошого може бути в цій пекучій траві? Ттут маса всього корисного: жири, вуглеводи, білки, клітковина, хлорофіл (а він міститься тільки в зелених рослинах і володіє унікальними властивостями), вітаміни Е, К, А, С, групи В, флавоноїди, дубильні речовини, фітонциди, глікозид, різноманітні органічні кислоти, гістамін, алюміній, молібден, калій, хром, мідь, кальцій, марганець, сірка, залізо.
Перерахуємо корисні властивості кропиви:
## Ця рослина неймовірно корисна для крові, бо, по-перше, підвищує рівень гемоглобіну та захищає від анемії, по-друге, збільшує кількість червоних кров’яних тілець – еритроцитів. Здавна траву застосовували для очищення крові і поліпшення її складу.
## Корисна кропива при найрізноманітніших шкірних захворюваннях. Наприклад, відвари допомагають лікувати вугровий висип і лишай, а також фурункульоз.
## Оскільки вітамін К у складі рослини підвищує згортання крові, то кропиву можна вважати прекрасним кровоспинним засобом. Не дарма її використовують для зупинки різних кровотеч (у тому числі і внутрішніх). З цієї причини трава корисна для жінок, які страждають від рясних і хворобливих менструацій або маткових кровотеч.
## Трава корисна для зору завдяки вмісту в ній каротиноїдів.
## Вітаміну С тут навіть більше, ніж в кислих лимонах. А це значить, що кропива корисна для імунітету: вона захищає від деяких захворювань і підвищує опірність організму до інфекцій і вірусів.
## Рослина дуже корисна для судин і серця: стінки судин стають більш еластичними, а серцевий м’яз зміцнюється.
## Трава корисна для м’язів, бо вона нормалізує білковий обмін (а білок – це основний будівельних матеріал для м’язової тканини та багатьох інших).
## Вуглеводний обмін теж нормалізується, так що, по-перше, виробляється набагато більше енергії, необхідної для роботи організму, по-друге, жири згоряють швидше, що сприяє зниженню ваги.
## Дуже корисна така трава для волосся, тому що містяться тут речовини , що перешкоджають випадінню, позитивно впливають на структуру волосся і навіть позбавляють від лупи.
## Кропива допомагає і при деяких захворюваннях опорно-рухового апарату, наприклад, при подагрі і ревматизмі.
## Рослина має сечогінний ефект.
## В період лактації листя кропиви здатні збільшити кількість виділяємого молока.
## Корисна дана рослина при цукровому діабеті.
## Це прекрасний засіб відновлення після радіаційного опромінення або в післяопераційний період.
Чи не шкідлива кропива?
Як і практично будь-яка рослина, кропива має певні протипоказання:
## Через властивості підвищувати здатність згущуватися крові не варто вживати кропиву людям з такими захворюваннями, як тромбофлебіт, варикоз та інші, пов’язані з ризиком утворення тромбів.
## Не рекомендовано вживати кропиву і в період вагітності, бо ця рослина може стимулювати скорочення матки і підвищення тонусу, що може привести до викидня або передчасних пологів.
## При гіпертонії ризикувати теж не варто, бо є ризик утворення і відриву тромбу.
## Атеросклероз теж є протипоказанням.
## Якщо маткові кровотечі спровоковані розвитком міоми матки або кісти, то лікування кропивою може заподіяти шкоду здоров’ю.
Якщо ви вирішили застосовувати кропиву, то щоб уникнути небажаних наслідків зверніться за консультацією до лікаря.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *