Красноголовець (підосичник)

 

 

 

Красноголовець, підосичник

(Leccinum, рус. Подосиновик)

Красноголовець - гриб з сімейства болетових. У природі відомо близько десятка його різновидів, основний з них - червоний, білий і жовто-бурий підосичники. Капелюшок у цих грибів може досягати в діаметрі від 4 до 30 см. Він щільно сидить на циліндричній, кремезнійї ніжці, довжиною 10-15 см, максимум - 20 см. Ніжка у підосичники біла, густо вкрита коричневими або чорними лусочками, що нагадують пластівці. М'якоть у гриба теж біла (без особливого запаху), але на розломі спочатку рожевіє, а потім чорніє. Зростає красноголовець швидко, додаючи за добу до 20 г, але живе не більше 11 діб.

Красноголовець росте у  листяних та змішаних лісах , дрібноліссі  і молодих осичняках  , рідше його можна зустріти на узліссях або уздовж доріг. Ростуть підосичники як поодинці, так і групою, з першої половини червня до жовтня. Унікальність підосичника полягає в тому, що його ніколи не сплутаєш з жодним  отруйним або неїстівним грибом. Він ні на кого не схожий.

Красноголовець за своїми смаковими якостями і поживними властивостями нітрохи не поступається підберезникам, швидше ділить з ним друге почесне місце після білого гриба. Його варять, смажать, сушать, маринують, солять, використовуючи і капелюшок, і ніжку (хоча деякі вважають її жорстковатою). При обробці гриб, як правило, темніє, лише в маринаді зберігає природний вигляд. А для того, щоб зменшити потемніння гриби рекомендується вимочувати в 0,5% розчині лимонної кислоти. З підосичників  готують смачні супи, закуски і салати. Вони добре поєднуються із рисом, гречкою, картоплею і капустою. Наприклад, бульйон з сушених красноголовців по калорійності не поступається м'ясному.

Підосичники містять білки, клітковину, вуглеводи, мінеральні речовини, жири. У них багато калію, заліза і фосфору, а також вітамінів А, С, РР і групи В. За вмістом вітаміну В підосичники анітрохи не поступаються зерновим культурам, а по вмісту вітаміну РР - печінці і дріжджам. У підосичника багато білків (більше, ніж у м'ясі), але засвоюються ці білки гірше, ніж тваринні. Також в підосичниках багато  цінних амінокислот, незамінних при відновленні ослабленого організму, тому ці гриби рекомендують вживати людям, які перенесли інфекційні захворювання, операції, запальні захворювання.

Не рекомендується захоплюватися цими грибами тим , у кого  проблеми із нирками та печінкою.

 

 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: