Корецький монастир (місто Корець)

Корецький монастир (місто Корець)
За легендами, Корецький монастир заснували в 1064 році з ініціативи Варлаама – першого ігумена Києво-Печерського монастиря. Кілька разів ця релігійна пам’ятка була розграбована кочівними народами. Тільки в 1571 році храм відродив князь Б. Корецький.
Будівельні роботи зі зведення великого монастирського комплексу було розпочато в 1620 році. Тепер грандіозні споруди знаходилися на новому місці. Пізніше новий монастир передали францисканцям.
У 19 столітті католики були вигнані з монастиря, а він був перебудований в архітектурному візантійському стилі в Троїцький собор. Початок 20 століття приніс комплексу ще кілька цінних будівель – надбрамну дзвіницю і Іоанно-Предтечинську церкву. Під час СРСР храм був єдиним монастирем для жінок, який діяв на території України. На жаль, цей час відклав свій негативний відбиток на комплекс – Недільний скит був перетворений на базу для зернових запасів.
Головною святинею Корецького монастиря є ікона Божої Матері під назвою “Споручниця грішних”. Назву ця родова ікона Корецького княжого сімейства отримала від слів на палітурці. У монастир її перенесли в 1622 році.
В даний час Корецький монастир переживає свій розквіт. Йому було повернуто двоповерховий корпус, в якому зараз розміщується музей монастиря з цікавою експозицією, що містить унікальні предмети, святині та документи. Крім тог, в будівлі працює медпункт, бібліотека і готелі для прочан. На базі монастиря з 1990 року працює Недільна школа, а також проводиться навчання майбутніх регентів хорів.
Кожен день Корецький монастир приймає в своїй святій обителі сотні віруючих і бажаючих помолитися Богу в його легендарних стінах.
Крім того, біля храму розміщена могила коханої Олександра Сергійовича Пушкіна – Анни Андро де Ланжерон. Саме цій жінці були присвячені рядки з його знаменитого твору “Я вас любив …”.
Корецький монастир, його важлива історична та релігійна складові, а також чудове архітектурне оздоблення, безліч святинь і красивих місць запрошують вас поринути в піднесену атмосферу. Не пропустіть шанс відвідати один з найкрасивіших монастирів України!
До послуг мандрівників по Рівненській області та релігійним пам’ятках Волині затишні і недорогі готелі міста Корця.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *