Кава – шкода чи користь?

Кава – шкода чи користь?
Світ медицини вважає каву шкідливою. Однак, розглянемо більш детально дане питання. Кава, як вважається, викликає дратівливість, проблеми з серцем, порушення сну. В останні роки було здійснено багато досліджень американськими й ізраїльськими вченими, в результаті чого було з’ясовано наступне: кава знижує ризик появи серцево-судинних захворювань. Це дивно і навіть викликає шок у людини, яка відмовилася від свого улюбленого напою через його шкідливість. А якщо поцікавитися у любителів ранкової кави про дратівливість від його вживання, то буде отримана протилежна відповідь. Дратівливість виникає в зворотному випадку, якщо не випити кави.
Людині просто необхідно випивати близько двох чашок кави в день, щоб уникнути проблем з серцем. Принаймні, на це вказують проведені дослідження. Однак масштабність дослідів так і не дозволила вченим дізнатися, завдяки чому даний напій має корисні властивості. Було також встановлено, що постійне, але помірне вживання кави в два рази знижує ризик виникнення діабету. Не викликає такий напій і приписуваного йому підвищення кров’яного тиску. Зате те, що вживання кави створює своєрідну стійкість до перепадів тиску – доведений факт. Не варто дивуватися, що кава дуже корисна, якщо не зловживати нею.
Даний матеріал, швидше за все, змусить задуматися, якого задоволення позбавляє відмова від кави. Пити її необхідно хоча б один раз на добу, якщо вона така корисна. Важливо тільки, яким способом приготований ароматний і смачний напій.
Кофеїн, якому приписувалася ціла маса негативних явищ, підтримує насправді м’язовий тонус у людей похилого віку. Непогана кава і як профілактичний засіб проти хвороби Альцгейнера. Також дослідження показали: жінки, що вживають каву від трьох разів на добу, в 65 років мають більш гостру пам’ять. Явних змін у чоловіків чомусь при даних дослідженнях виявлено не було.
Одне, про що необхідно пам’ятати – дані факти стосуються тільки натуральної кави.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *