19 Березня, 2020

Кам’янець-Подільський

Кам’янець-Подільський – місто-фортеця, немов кам’яна скульптура, підноситься на скелястому п’єдесталі в самому серці Хмельницької області. Неприступний форт за незвичайну архітектуру і дивовижну природу прозвали “квіткою на камені“. Туристи з усіх куточків Європи приїжджають сюди помилуватися старою фортецею, яка збереглася краще, ніж більшість інших в Західній Україні.
Можна тут і прийняти участь у відтворенні історичних подій, побувати на лицарських турнірах, а також музичних фестивалях і концертах.

Замковий міст – єдиний у світі, який не з’єднує два береги, а побудований вздовж течії річки Смотрич. А все тому що в X-XIII століттях споруда служила оборонною позицією. До слова, міст має титул найдревнішого в Україні. Однак, це далеко не всі його особливості. Пройшовшись по цьому мосту (до слова, повністю витесаного з каменю), ви немов перенесетеся в часи Середньовіччя. І одна з головних особливостей Замкового мосту – це теорія археологів про наявність усередині стіни інших історичних будівель. Вчені датують їх часом Римської епохи (ІІ століття)!

Це місто завжди знайде чим розважити гостей. Наприклад, щорічно протягом кількох днів у середині травня небо над Кам’янцем-Подільським обов’язково прикрашають десятки повітряних аеростатів, що беруть участь у міжнародному фестивалі повітроплавання.
Через центр міста проходить старовинна бруківка, а найстаріший пам’ятник архітектури – міська ратуша (збудована в XIV столітті) – зберігає секрети просторих підземель, які пов’язують колишній орган муніципальної влади з двома сакральними спорудами – Францисканським і Домініканським костелами.
У старій частині міста туристи можуть подивитися ще й кафедральний собор Святих апостолів Петра й Павла з фігурою Богородиці, що підноситься над містом і захищає його від будь-якої небезпеки.
У Кам’янці-Подільському є і красивий ботанічний сад, а недалеко від міста – унікальна трикілометрова горіхова алея, якій вже майже півстоліття.
Цей край славиться флорою і фауною. Тільки у Кам’янець-Подільському районі п’ять державних ландшафтних заказників де збереглося безліч видів тварин й рослин, занесених до Червоної книги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *