Кам’яна могила

Кам’яна могила

Незвичайна енергетика, величезна кількість збережених петрогліфів, знакова писемність, схожа не тільки c шумерською та єгипетською цивілізаціями, а й з писемністю міста Чатал-Гуюк і трипільської культури, множинні загадки в настінних малюнках і символах – і все це Кам’яна могила, одне із най загадкових місць на землі .

Уфологи стверджують, що цей містичний «кам’яний острів» має найпотужнішу енергетику. Не дарма сюди приїжджав сам Далай-лама: після кількох годин медитації на жертовному камені він підтвердив, що Кам’яна Могила – це справжній енергетичний центр.

Кам’яна могила знаходиться в Запорізькій області в 2 кілометрах від селища Мирне. Кам’яна Могила – це одне з найбільш незвичайних геологічних утворень на землі і найдивовижніший пам’ятник природи. Він являє собою розташований посеред степу піщаний пагорб, вкритий великими кам’яними брилами химерної форми. Вік цього «кам’яного острова» налічує близько 14 мільйонів років, що робить його найдавнішим археологічним і культурним пам’ятником України!

Скупчення каменів займають ділянку близько 30 000 квадратних метрів, висотою близько 12 метрів, і за своєю формою нагадує курган. Складається з 87 підземних ходів і печер. Головна таємниця Кам’яної Могили – вирізані на стінах її печер і гротів численні малюнки і петрогліфи, над розгадкою яких до цих пір б’ються історики та науковці. Ці таємничі знаки і символи накопичувалися тут протягом багатьох століть, перетворивши Кам’яну Могилу у своєрідну художню бібліотеку стародавніх народів. Вважається, що на цьому місці в різний час господарювали скіфи та кіммерійці, готи й гуни, половці і навіть напівміфічні племена амазонок.

Починаючи з двадцятих років ХХ століття кілька поколінь вчених (В. Даниленко, О. Бадер, М. Рудинський, Б. Михайлов) старанно вивчали численні гроти, печери, знаходячи все нові знаки і ретельно замальовуючи їх. М’яка порода швидко вивітрювалася, і після відкриття чергової печери вченим доводилося, провівши повний комплекс досліджень, для їх збереження знову засипати вхід. Скільки печер і написів загинуло за тисячоліття – ніхто не скаже. Сьогодні відомо вже 62 печери з малюнками причому серед мамонтів, носорогів і биків (звичайних зображень часів палеоліту) було виявлено безліч загадкових символів. Вони ніякому аналізу не піддавалися. Можна було тільки припускати, що на стінах і стелях гротів не просто прокреслені кимось лінії, а щось, що нагадує ритуальні знаки або навіть написи.

Послідовність нанесення петрогліфів охоплює тривалий період від 24-22 століття до н.е. до 10-12 століть н.е. Дослідниками було відзначено, що ні у самій Кам’яній могилі, ні поблизу од неї не виявлено людських поселень. Вчені зробили висновок, що гроти в кам’яній могилі використовувалися тільки як святилища. І майже усі зображення нанесені на внутрішній поверхні могили, їх можна побачити тільки проникнувши в печеру або грот.

Розташування Кам’яної Могили не випадкове – ця територія має особливу енергетику. На поверхні Землі вихід такої особливої енергії реєструється аерозйомкою у вигляді кілець. Потужну енергетику загадкової гори доводять і часті поломки різних дослідницьких приладів, відеоапаратури, а також регулярні збої в їх роботі. Останні дослідники згадують: «Так, дуже часто техніка сама включалася і вимикалася. Люди ж, котрі перебувають поруч з горою, відчувають особливі почуття радості і щастя ». Але все ж вчених в першу чергу цікавлять таємні знаки і символи цього місця, адже саме в них дослідники бачать розгадки таких древніх культур, як шумерська, єгипетська та трипільська!

Вперше таємничі знаки були виявлені в кінці 19 століття археологом М. Веселовським. І тільки через півстоліття дослідники почали серйозно вивчати написи і малюнки Кам’яної могили. Тривалий час всі прагнення розгадати таємницю особливої гори залишалися безуспішними. Головна проблема, з якою стикалися вчені – відсутність глибоких пізнань в таких стародавніх мовах як шумерська та єгипетська. І тільки наприкінці 20 століття один з відомих шумерологів Анатолій Кефішін після ознайомлення з петрогліфами і знаками заявив, що написи Кам’яної могили ідентичні древнім шумерским знакам, і, більше того, такі ж знаки їм були виявлені в Трансільванії, Придунав’ї, Придністров’ї та на півдні Франції .

“Шумерська клинопис в Україні? Що за нісенітниця! Бути такого не може! “- Саме так зустрів московський історик-лінгвіст, фахівець з шумерів Анатолій Кифішин свого київського колегу Юрія Шилова, відомого порушника спокою в історичній науці. Шилов привіз йому написи, змальовані в гротах і печерах Кам’яної Могили. Але вже в липні 1994 року Кифішин з дружиною приїхали в Мелітополь, де розташований археологічний заповідник. І буквально перші ж побачені вченим написи піддалися розшифровці!

Колись, вважає Кифішин, «Кам’яна могила» була жрецьким центром найдавнішого Слов’яно-Арійського держави Аратта, простиравшегося по всій території Євразії! Сюди, в головне святилище, приходили жерці з усіх кінців тодішнього світу і або приносили таблички з канонічними текстами; або копіювали їх у священних гротах. Судячи з записів на табличках, Слов’яно-Арійська Аратта була першою відомою в історії демократичною державою. У деяких письменах говориться про народні збори за велінням яких правителя могли після закінчення тридцяти років правління засудити до принесення в жертву богам.

Незвичайність написів Кам’яної Могили полягає в тому, що в них знаходяться посилання на якесь першоджерело або на «особливо шановані таблички». Така ж форма посилань в написах на більш древнє джерело була знайдена і при розшифровці шумерського клинопису.

Крок за кроком у своїх дослідженнях вчені також знаходять зв’язок Кам’яної могили з культурою Трипілля – в печерах ними були знайдені однакові символи. І їх існування у Кам’яній могилі вчені пояснюють тільки тим, що в ті далекі часи між загадкової горою і Трипіллям існував якийсь взаємозв’язок.

А. Кефішін брав участь у розкопках одного з найвідоміших стародавніх міст – Чатал-Гуюк. У дослідженнях Кефішін звернув увагу на малюнок «народжує жінка», зображений на одній зі стін у місті Чатал-Гуюк. Цікаво, що раніше багато дослідників вважали візерунки на покривалі «породіллі» тільки орнаментом. Кефішін ж у свою чергу стверджував інше. Ряд «прикрашених елементів», розташованих на покривалі є на його думку ні чим іншим, як дев’ятьма написами. Притому всі вони співставні з деякими написами Кам’яної Могили.

Але яким чином могло виникнути така схожість між текстами настільки віддалених один від одного територій, як у часі, так і на відстані? Рано чи пізно дослідники зможуть відкрити таємниці, які приховують в собі настінні малюнки.

Кам’яна Могила, продовжує приховувати величезне число загадок, відповіді на які можуть бути не менш цікавими, ніж розкопки Трої . Кам’яна Могила – це грандіозний древній архів, прочитавши який, можна пролити світло на справжню історію цивілізацій.

Щоб дістатися до Кам’яної Могили, необхідно проїхати із Запоріжжя по трасі Харків-Сімферополь у бік Мелітополя. На розвилці до села Мирне звернути ліворуч, проїхати повз село. Якщо ви їдете в заповідник «Кам’яна Могила» на автобусі, то з Мелітополя ходить автобус до селища Мирне або прямо до заповідника. Транспорт відходить від автостанції біля Центрального ринку. З селища до заповідника можна дійти пішки за 15 хвилин.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *