9 Травня, 2020

Як сушити гриби (грибні гірлянди)

Найпростіший і стародавній спосіб заготівлі грибів на зиму – це, звичайно, сушка. Сушити гриби можна різними способами: в духовці, аерогрилі, спеціальній сушарці або просто в гірляндах на сонячному вікні або балконі. Розповімо про «бабусин» спосіб – на нитці.
Вам знадобляться: звичайна голка, нитка, пара сірників і гриби.
Алгоритм:
1) Відриваємо нитку від котушки. Колір може бути будь-яким. Довжина нитки залежить від можливостей Вашого вікна. Грибна гірлянда повинна вміститися між точкою підвісу і підвіконням. 2) вдягають нитку в голку.
3) Ріжемо гриб. Чим дрібніше шматки, тим довше доведеться нанизувати, однак великі частини сохнуть довго і можуть зіпсуватися. 4) Прив’язуємо перший сірник за середину. 5) Нанизуємо шматок гриба і акуратно просуваємо його до сірника так, щоб не розрізати по шляху ниткою.
Підвішуємо гірлянду на сонячне вікно. Можна сушити гриби і на балконі, якщо балкон не заливає дощем.
Гриб сохне від пари тижнів до місяця, залежно від погоди. Готовність визначається на дотик – шматочки повинні стати твердими. Сушені гриби зберігаю в паперових пакетах (або коробках).
Даний метод
1. Ідеальний для малого “врожаю”. Наприклад під час прогулянки Ви знайшли тільки пару грибочків.
2. Виганяє хробаків. Так. Навіть самий червивий підберезник звільниться від черв’яків, як тільки почне підвялюватися на нитці. Ви їх неодмінно знайдете на підвіконні.
Що можна приготувати з сушених грибів взимку?
З сушених грибів можна приготувати все те ж, що і з свіжих, за винятком, мабуть, класичного грибного жаркого. Грибний суп (локшина), піца, будь-які страви запечені з грибами (наприклад, горщики з м’ясом, картоплею та грибами під сметаною). Перед використанням сушені гриби треба замочити в холодній воді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *