Як поліпшити інтелект

Як поліпшити інтелект

Більшість з нас зовсім не задається питанням, як поліпшити інтелект? Проте це може принести величезну користь і зробить розум глибоким, проникливим, який вміє аналізувати і приймати єдино правильне рішення. Усього цього можна домогтися в тій чи іншій мірі, якщо дотримуватися певних правил. Вони зовсім прості. Тут головне дотримуватися системи і регулярність, а інше обов’язково додасться.

Перше правило. Полягає воно в тому, щоб витрачати мінімум часу на перегляд передач по телевізору. Багато людей проводять перед блакитним екраном більшу частину вільного часу. Вони бездарно витрачають його на абсолютно пустопорожні за своїм змістом телепередачі. Корисні ж програми можна перерахувати по пальцях. Психологи вже давно встановили, що регулярний перегляд не несучих ніякої корисної інформації фільмів і шоу отупляє розум. Також погіршується зосередженість, а мізки стомлюються. Це негативно позначається на пам’яті та концентрації уваги. Погіршується і логічне мислення. Адже у людини, що сидить перед екраном, працюють в першу чергу емоції, а от логіка і аналіз йдуть на другий план. Тому краще не телевізор дивитися, а послухати музику, поговорити з друзями або почитати книгу.

Друге правило. Читання серйозної класичної літератури. Не потрібно захоплюватися белетристикою, бо вона не стимулює розумову активність. Користь інтелекту можуть принести лише перевірені часом твори маститих авторів. У їх класичних творіннях є красива і грамотна мова, цікавий, логічно вивірений сюжет і психологічні портрети героїв. Такі твори змушують думати, зіставляти, аналізувати. Вони тренують розум, сприяють розвитку критичного мислення, роблять розмовну мову правильною і значно розширюють словниковий запас.

Третє правило. Фізичні вправи, що сприяють нормальному кровообігу в мозку. Необхідно регулярно рухатися і відчувати фізичні навантаження. Але розмова йде зовсім не про спорт, а про фізкультуру. Це ранкова або вечірня пробіжка, швидка ходьба, їзда на велосипеді, плавання в басейні, гімнастичні вправи. Вони принесуть величезну користь не тільки сірій речовині, але і всьому організму в цілому.

Четверте правило. Воно має на увазі глибокий нормальний сон. Погано виспавшись людина – працівник ніякий. Спати необхідно стільки, скільки вимагає організм. При цьому потрібно враховувати, що у кожної людини своя тривалість сну. Комусь цілком достатньо 6годин, а комусь необхідні 8. Але в кожному разі вранці організм повинен бути свіжим, бадьорим і відпочившим. Лише в цьому випадку мозок буде функціонувати з повною віддачею.

П’яте правило. Воно настійно рекомендує ніколи не поспішати і не приймати необдуманих і швидких рішень. Необхідно спочатку взяти час і проаналізувати нову інформацію. Для цього вистачає доби. Якщо ви отримали якусь пропозицію протягом дня, то остаточну і безповоротну відповідь потрібно давати через 24 години. Мозок особливо добре сприйнятливий до нової інформації на наступний ранок. Недарма ж наші предки вважали, що ранок мудріший вечора.

Неухильно виконуючи 5 вищеперелічених правил, можна помітно поліпшити інтелект. Мудрецем, звичайно, ви не станете, але ваш мозок придбає гнучкість і здатність до різноманітних альтернативних рішень. Пам’ять помітно покращиться, а аргументи і висловлювання стануть логічно вивіреними. Для цього потрібно лише регулярно займатися собою і чітко дотримуватися наміченого графіка.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *