Як дурять туристів

Як дурять туристів

Роблячи покупки за кордоном, можна отримати не тільки почуття задоволення, але й глибоко розчарування. А справа вся в тому, що є країни, де туристів нещадно обманюють, наживаючись на їх наївності і довірливості. Нижче наведений перелік держав з підвищеним ризиком. Опинившись на їх землях, потрібно бути надзвичайно уважним, обережним і недовірливим при спілкуванні з усміхненими і послужливими продавцями. Необхідно пам’ятати, що зовнішня доброзичливість не гарантує чесність і порядність. Це може бути всього лише маска, під якою ховається справжня нечистоплотна сутність.

Китай

Китай вже багато років вважається батьківщиною різних підробок, які заполонили весь світ. У магазинах цієї країни вам можуть підсунути штучний шовк, видавши його за натуральний. Але розпізнати обман досить легко. Потрібно уважно розглянути шви і знайти стирчачу ниточку. Її слід відрізати і підпалити. Від нитки із справжнього шовку буде при цьому виходити запах горілої вовни. Обвуглілу тканину можна буде легко розтерти пальцями. А ось штучна нитка почне плавитися і пахнути неприємним запахом хімії.

Те ж саме можна сказати і про перли. Прилавки магазинів просто завалені підробленими перлинами, але їх часто видають за справжні. Красиві підробки приємно пестять погляд, і недосвідчені люди охоче їх купують, наївно вважаючи, що набувають якісний товар. Тому спочатку потрібно уважно оглянути перли, а вже потім віддавати за нього гроші. У підробки поверхня ідеально гладка, а натуральна перлина завжди трохи нерівна і зберігає в собі прохолоду. Якщо натуральний товар кинути на прилавок, то він підскочить, як м’ячик. В ідеалі ж подібні речі потрібно купувати в солідних магазинах, а не в маленьких торгових лавках, спокусившись на нижчу ціну.

І кілька слів про покупки вагового товару. У Піднебесній на цінниках завжди вказується ціна за 500 г, а не за кілограм. Це загальноприйняте правило. Ніякого обману тут немає.

Гонконг

У Гонконгу туристам подобається купувати комп’ютери, ноутбуки, планшети, фотоапарати. Цим прекрасно користуються недобросовісні продавці. Тактика у них відпрацьована і ефективна. До туриста підходить людина і цікавиться, що він шукає. Коли той каже про своє сокровенне бажання, то особа запитувача освітлюється непідробною радістю. Потенційному покупцеві повідомляється, що потрібна річ є в крамниці, вхід до якої знаходиться зовсім поруч, причому ціна на товар дуже навіть приваблива.

Коли турист опиняється в магазині, то у нього відразу ж беруть гроші, а один з продавців відправляється на склад, щоб принести потрібну річ. Однак час іде, а посильного все немає і немає. Тим часом «жертві» починають показувати інші моделі. Це, як правило, залежаний товар, який вже ніхто не купує. Але турист про це не знає, а речі всіляко розхвалюються. Зрештою, покупець втомлюється чекати зниклого посильного. Він купує те, що йому настійно рекомендують, тим більше, що гроші вже віддані. Можна, звичайно, вимагати гроші назад, але це нерви і втрачений час.

Індія

В Індії широко поширений продаж дорогоцінних каменів. Конкуренція серед продавців дуже висока, і кожен з них намагається всіма правдами і неправдами збути товар. Приміром, існує наступна схема: до туриста прямо в готелі підходить людина і довірливо повідомляє, що він є торговцем камінням, але його ліміт перевезення товару через кордон вичерпаний. Тому він просить перевезти камені в іншу країну, а там їх вже забере покупець.

Але є одна маленька деталь. За камені потрібно віддати гроші відразу. Зате покупець викласть за них набагато більшу суму. В принципі, справа вигідна. Турист погоджується, забирає товар, оплачує його і летить до себе на батьківщину. Але його ніхто не зустрічає, а в комісіонці повідомляють, що камені є звичайним склом.

Єгипет

А як обманюють туристів в Єгипті? Для місцевих жителів це вже стало своєрідним хобі. Поширений обман пов’язаний з папірусом. Він вважається популярним сувеніром, і приїжджі його охоче купують. Тому існує безліч підробок, які видають за справжній папірус. У крамниці з підробленим товаром заманюють таксисти або хелпери, що товпяться на вулицях. Головний їх козир – низька ціна. Багато туристів клюють на такий нехитрий прийом і опиняються в програші. Справжній папірус вартує не менше 12-15 доларів. А купувати його потрібно в спеціальних магазинах, де видається сертифікат. Цей папірець дуже важливий, бо його можуть зажадати митники.

Чехія

У Чехії шахраюють нітрохи не гірше, ніж в азіатських країнах. Особливо це стосується супермаркетів. Якщо у візку багато товарів, то на касі можуть елементарно обрахувати. Пиво стоїть на полиці за однією ціною, а в чеку воно вже виявиться зовсім з іншою. Можуть навіть завищити кількість пляшок. Якщо покупець таке помітить, то касир завжди може послатися на втому і неуважність.

Куба

Куба славиться своїми сигарами. Їх курять всі кубинці, але при цьому чомусь живуть дуже довго. У цій країні тривалість життя одна з найвищих у світі. Може тому кубинські сигари користуються такою популярністю у приїжджих. Однак тільки одиниці з них розуміють толк в тютюні. Основна маса туристів абсолютно не розбирається в цьому екзотичному товарі. Тому все одно з’явиться бажання всучити підробку недосвідченим покупцям.

Таке практикується повсюдно. Людям продають підроблені сигари прямо на вулицях або в дешевих крамницях. При цьому покупці ще й дякують за відверту тютюнову дрянь. Щоб не опинитися в числі ошуканих туристів, потрібно йти в спеціалізований магазин. Самий же надійний спосіб – купувати запашний тютюн прямо на тютюнових фабриках. У них є власні магазини, розташовані поряд з виробничими корпусами.

Купуючи сигари поштучно, потрібно попросити продавця розкрити коробку у вашій присутності. На ній повинен стояти гарантійний знак зеленого кольору. Усередині коробки кожен шар сигар відділений від іншого платівкою з кедра. Ці пластинки в точності збігаються з розміром коробки.

Здача

У висновку слід зауважити, що в багатьох країнах виникають проблеми зі здачею. У продавця, як правило, не виявляється дрібних купюр, щоб відрахувати їх в обмін на велику. Помічник біжить міняти банкноту і зникає. Але чекати кілька годин готовий не кожен. Таким способом покупця змушують добрати товар на віддану суму грошей. А якщо здача невелика, то людина просто йде. У подібних ситуаціях треба говорити, що прямо зараз зателефонуйте в поліцію. Потрібні купюри тут же знайдуться. Саме ж розсудливе – мати з собою якомога більше дрібних грошей. У цьому випадку прогулянка по магазинах буде у багато разів приємніша.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *