Яблучний квас з лісових диких яблук і садової падалиці

Пропоновані нижче рецепти дозволять перетворити на смачний і корисний напій лісові дикі яблука, садову падалицю і плоди, які постраждали від ударів об землю, червиві і недозрілі.

Рецепт 1. Яблучний квас на дріжджах.

Обрані для приготування квасу яблука миють, видаляють всі уражені гниллю та хворобами частини, ріжуть на шматочки і заливають теплою водою, в якій вже розчинені цукор і дріжджі, з розрахунку на 1 кг порізаних на шматочки яблук 4 літри води. Кількість цукру, що додається і дріжджів сильно залежить від солодощі самих яблук, якщо вони кислуваті, то на один літр води беруть близько 100 грам цукру і 2 – 3 грама хлібопекарських пресованих дріжджів.

Зазвичай яблучному суслу вистачає доби в теплому місці під щільно закритою кришкою, щоб заграти. За традицією проціджують його і віджимають до сухого залишку в п’яти- або 10-літровий балон через марлю або тканину. Балон з бродячим яблучним суслом переносять в прохолодне місце, де йому має вистачити й кількох днів, щоб перетворитися в підбадьорливий яблучний квас.

Рецепт 2. Яблучний квас без дріжджів.

Кількість води і цукру на один кілограм подрібнених яблук залишається таким же, як і в попередньому рецепті, а замість дріжджів використовуються родзинки.

Є невеликі відмінності і в приготуванні. Так, подрібнені яблука заливаються тільки теплою водою з цукром і витримуються в емальованій каструлі або скляному балоні під кришкою в теплому приміщенні. Потім яблучне сусло потрібно процідити в пляшки і краще, якщо вони будуть з-під шампанського. У неї ж додають по 5-7 середніх родзинок.

Важливо: в пляшку майбутній квас заливають не до горлечка, а так, щоб до її верху залишилося не менше 6-7 см. У пляшці яблучне сусло повинно перебродити в прохолодному місці і перетворитися в квас, тому бажано після закривання пляшки пробкою додатково обв’язати останню шпагатом або дротом.

Витримують яблучний квас в прохолодному місці до готовності зазвичай один-два тижні.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector