Яблучна приправа, аналог соуса ткемалі

Яблучна приправа, аналог соуса ткемалі

Зазвичай такий соус готують в Грузії зі слив ткемалі (її інша назва – алича). Якщо ж аличі у Вас немає, а яблук вдосталь, можна приготувати його аналог. Яблука використовуються нестиглі, з білою кісточкою, найчастіше паданка, такі, які б по кислоті не поступалися ткемалі. З стиглих яблук приправа не виходить!

Головні компоненти класичного соусу ткемалі, крім сливи, – часник і кінза, а як доповнення – різна зелень і прянощі.
У яблучної приправи за нашим рецептом, крім зелених яблук, основний вміст також часник і кінза, а ще, по можливості, селера, петрушка, кріп і солодкий перець. Для гостроти ті, хто любить, можуть додати пекучий червоний перець.

Реклама

За констістенцією приправа виходить густа, як кабачкова ікра. Вживають її не тільки як приправу, але і як гарнір до м’яса, риби і інших страв. За умови правильного консервування можна зберігати яблучну приправу при кімнатній температурі протягом року.

Приготування:

Реклама

Кислі нестиглі яблука миють, розрізають на дві половинки, очищають від плодоніжки і серцевини і кладуть у велику каструлю. Доливають в каструлю трохи води і ставлять її на вогонь. Вміст доводять до кипіння. Потім за допомогою друшляка і дерев’яної товкмачки перетворюють яблука в яблучну пасту.

Пасту ставимо на вогонь. Часник, перець, кінзу та іншу зелень дрібно ріжуть і всипають в каструлю з яблучною пастою в той момент, коли вона знову почне закипати.

Через 10 хвилин готову приправу (киплячу, гарячу) розливають у стерелизовані банки. Для консервування краще користуватися банками ємністю 0,75 л. Після наповнення приправою потрібно потримати банки 15 хвилин догори дном.

На 5,5-6 л яблучної пасти знадобиться не менше 300 г часнику, 500 г солодкого перцю, 300 г кінзи і 300-400 г іншої зелені. Сіль за смаком.

Реклама


Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *