Свірзький замок

Свірзький замок

с. Свірж, Перемишлянський р-н, Львівська обл.
Тел .: (03263) 2-39-28, 2-11-87, 2-51-17

Свірзький замок, як і Підгорецький, також був місцем зйомки легендарного фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». І це не дивно, адже він чудово виглядає на фоні мальовничої місцевості. Звідси можна спостерігати панорамні пейзажі, що нагадують Карпати в мініатюрі з крутими скелями, густими лісами, численними озерами і ставками.
Історія замку досить насичена і складна. Назва пов’язана з благородним родом Свірзьких, які були господарями міста у XV ст. Палацовий тип архітектури навряд чи замислювався, як оборонна споруда і замок часто страждав від завоювань. Однак, у 1672 й 1675 роках він витримав турецьку облогу й став притулком для шляхти з сусіднього Поморянського палацу. Наступним власником став граф Цетнер, який значно зміцнив й перебудував замок. Після його ще неодноразово руйнували та палили, проте, завдяки дбайливим власникам і реставраціям, у наші дні можна милуватися повноцінним архітектурним ансамблем: були відновлені білокам’яні портали проїзду центральної вежі, кам’яні бордюри, сходи, замінено перекриття, відновлені інтер’єри господарських будівель , житлових приміщень,.

Побувати всередині замку вдається далеко не кожному, проте, іноді його охоронці дають «зелене світло». Але що ж там можна побачити? Замок складається із 2-х дворів – верхнього парадного й господарського нижнього. У його стінах зберігся декорований камін, бійниці, величезний колодязь посеред двору, воду з якого брали на випадок облоги. Неподалік зберігся костел, датований 15 століттям, до якого йде підземний хід. Його завалену частину можна побачити із рову, який огинає замок близько підйомного мосту. Під ногами часто плутаються великі равлики. Подейкують, що вони завелися в цих краях з часів останнього власника, який обожнював французьку кухню.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *