Гриби поплавки

Гриби поплавки

Не кожен грибник мабуть ризикне покласти такий гриб собі в корзину. А між тим, гриб цей навіть не умовно, а конкретно їстівний. Недолік його лише в тому, що він занадто крихкий і ламкий, навіть сироїжка може по твердості дати йому фору. Тому він і відноситься до тих грибів, які беруть, коли більше і брати нема чого.

Їх декілька видів з роду Поплавків з різним забарвленням: сірий, більш рідкісний білий, жовто-коричневий, навіть шафранний. В іншому вони майже однакові.

Гриб “Поплавок сірий” (Amanitopsis vaginata)

Грибний капелюшок виростає до розмірів від чотирьох до восьми сантиметрів в діаметрі. Його забарвлення може бути світло-сірим, темно-сірим, з рубчатим смугастим краєм. Його пластинки бліді, білуваті. Грибна ніжка завжди пофарбована однаково з капелюшком, на дотик вона слабопушиста. Ніжка не має кільця. М’якоть ламка, білого кольору, не має вираженого запаху. Після термічної обробки гриб годиться для вживання в їжу. В необробленому, сирому вигляді їсти не можна.
Особливості: За зовнішніми характеристиками його часто плутають із блідою поганкою. Відмінність полягає в тому, що у них на ніжці є кільце, а краї капелюшка гладкі.

Поплавок шафрановий (Amanitopsis crocea)
Іншаі назва: поплавок помаранчевий.
Гриб зустрічається в змішаних з березою і ялиною лісах, з цими деревами він утворює мікоризу. Зростає влітку і восени поодиноко або невеликими, по 2-3 штуки, групами.
Капелюшок: в ранньому віці дзвіночкоподібний, гладкий, з трохи помітними рубчиками по краю. З віком ущільнюється і стає опуклим а потім плоским або ж плоско-увігнутим, колір капелюшка варіюється від жовтуватого до яскраво-оранжевого, в діаметрі капелюшок зазвичай від 6 до 12 см. М’якоть: білувата, тендітна, дуже ніжна, без особливого запаху. Пластинки часті, вільні, колір від білого до кремового. Ніжка у довжину від 10 до 20 см завтовшки 1-2 см, тендітна, без кільця, на поверхні є тонкі оранжеваті або жовтуваті пояски.
Їстівний гриб з дуже ніжною м’якоттю, що вимагає обов’язкової термічної обробки-гриб слід відварити і злити відвар. Зібрані гриби слід якнайшвидше приготувати, бо їх не можна довго зберігати.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *