Гриб Їжовик (або їжачок)

Гриб Їжовик (або їжачок)

Гриб Їжовик (або їжачок) – цілком їстівний і навіть смачний. Зовні і за смаком нагадує лисичку, хоча родичами вони не є.

Їжовик важко переплутати з будь-якими іншими грибами, тим більше, отруйними. «Колючки» на нижній стороні капелюшка – помітна відмінна риса цих грибів. Із зовнішнього боку капелюшка Їжовик може бути гладким або пухирчатим. Як і лисички, Їжовики ростуть великими родинами й рідко бувають червивими.

Що робити з Їжовиками

Гриб не містить гіркого молочного соку, в вимочування або попереднього відварювання не потребує (у всякому разі, у молодому віці). Їжовик, як і лисички, сироїжки та інші їстівні гриби гарні в смаженні.

Як приготувати смажені гриби без втрат.

Моємо гриби, видаляємо залишки грибниці на кінці ніжки. Наливаємо олію на суху сковороду, розігріваємо. Гриби ріжемо на шматочки приблизно однакового розміру. Обережно висипаємо на сковороду. Смажимо на невеликому вогні. Приблизно в середині процесу додаємо нарізану цибулю.

Доводимо до готовності. Якщо в сковороді залишилося мало соку, можна закрити кришкою і зменшити вогонь до мінімально можливого.

Якщо хочете особливої м’якості смаку, в останні 1-2 хвилини приготування можна додати зверху сметани і протушкувати під кришкою. Сметана не повинна торкатися дна сковороди.

Смачного!

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *