9 Травня, 2020

Гриб земляна зірка

Земляна зірка бахромчата

(зірочник бахромчастий, Geastrum fimbriatum)

Земляна зірка бахромчата, рідкісний і незвичайний гриб (хоча в наших лісах налічується близько десяти видів цих грибів), земляні зірки є найближчими родичами дощовиків. Молоді зірочники (так їх ще називають) з’являються у вигляді кульок, при дозріванні, та частина, де у грибів зазвичай розташований капелюшок, лопається на кілька пелюсток, які в подальшому підвертаються, а в середині знаходиться мішечок зі спорами, надалі, при остаточному визріванні , він також лопається і спори висипаються.

За кольором плодове тіло сіре з бурими відтінками. Зовнішній шар досить м’ясистий, особливо це виражено у ще не розкрилихся грибів, внутрішній мішечок за кольором на тон темніше або світліше зовнішньої оболонки. М’якоть гриба пориста і ватоподібна, світла. Як і дощовики, зірочники є їстівними тільки до моменту дозрівання і як наслідок потемніння м’якоті.

Гриб росте протягом усього літа, найбільш активно плодоносить в кінці теплого сезону, особливо в серпні-вересні, коли ночі досить прохолодні, а дні ще зберігають ласкаве тепло літа.

Через свою незвичайну форму гриб неможливо переплутати з якими-небудь отруйними або неїстівними, до слова в деяких джерелах він сам стоїть у ряду неїстівних грибів.

Зірочник бахромчастий не можна назвати смачним грибом, і хоча він цілком їстівний, велику цінність він представляє лише як об’єкт фотографування. Якщо все ж він потрапив до вас у кошик, варто пам’ятати, що гриб вимагає нетривалої попередньої термічної обробки, кращим варіантом буде відварювання в підсоленій воді протягом 15-20 хвилин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *