Гриб зеленка (зеленушка)

Гриб зеленка (зеленушка)

Гриб зеленка (зеленушка) на латині «Tricholoma equestre». Гриб з роду Тріхолома належить сімейству рядовкових. Назву свою він отримав за своєрідний зелений окрас, який зберігається навіть після процесу варіння.Капелюшок гриба у діаметрі становить від 4-х до 12 -15 см, м’ясистий, щільний, плоско-опуклий у центрі із горбком, особливо у молодих грибів. іноді край капелюшка трохи піднятий.

Найчастіше, колір капелюха жовто-оливковий або ж зеленувато-жовтий, в центрі він переходить в буруватий, а вже з віком стає темніше. Сам центр у капелюха гриба має дрібно-чешуйчасту структуру. М’якоть зеленушки біла, досить щільна, трохи пізніше набуває жовтизну, не змінює кольору при зрізі.

Практично не буває червивою. Має борошняний запах. Найчастіше, пластинки шапки гриба мають ширину в 5-12 мм, тонкі, часті, від лимонних жовтих до жовто-зелених. Ніжка гриба – коротка, зазвичай прихована в землі практично вся (4-9) см завдовжки, її товщина складає 1,5-2 см, циліндричної форми, до низу трохи потовщена, жовтувато-зелена або жовта за колірною гамою, біля самої основи укрита бурими дрібними лусочками.

Зеленка вважається умовно-їстівних грибом. У їжу вживається, а також в будь-якому вигляді заготовлюється. Перед використанням гриб потребує ретельної промивки, з капелюшка видаляється шкірочка.

Зустрічається зеленка в соснових сухих лісах, зазвичай росте поштучно або ж групами близько 5-8 штук на піщаних, а також супіщаних грунтах. Сприятливий сезон: вересень-листопад.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *