Гриб Вольварієлла красива (Volvariella speciosa)

 

Вольварієлла красива

(лат.Volvariella speciosa)

Вольварієлла красива - Їстівний пластинчастий гриб. Але грибники його обходять стороною. Вольварієлла красива в Західній Європі є делікатесом. Вольварієлла у нас незаслужено обділена увагою грибників. А в країнах Азії та Західної Європи цей маленький грибок користується величезною популярністю. В останні роки і у нас в магазинах зрідка можна зустріти цього представника грибного царства. У нас Вольварієлла вважається умовно їстівним грибом, четвертої категорії. Після відварювання і видалення відвару його можна варити і смажити.

Зовні він дещо нагадує бліду поганку. Швидше за все, тому наші обережні грибники обходять його стороною. Пошановувачі  грибів знають, що цей гриб надає перевагу насиченим перегноєм грунтам . Найбільш часто гриб росте в парках і садах, городах. Зустрічається на звалищах і сміттєвих купах. А в лісах зустрічається досить рідко. Плодові тіла з'являються поодиноко або нечисленними сімейками.

Плодоношення починається в червні і триває до настання осені. З настанням похолодання гриби відразу зникають. Крім того багаті врожаї трапляються не щороку.

Опис Вольварієлли красивої

У молоденького грибочка яйцеподібний капелюшок закритий тонким покривалом білого кольору. Потім покривало лопається, а капелюшок розпрямляється. У центрі з'являється горбок. Вгорі покривається гладкою клейкою шкіркою. Капелюшок пофарбований в світло-сірий колір, а центральний горбок темнішого кольору. З нижньої сторони капелюшка розташовані широкі і тонкі білуваті пластинки. Поступово пластинки рожевіють,  а сам капелюшок жовтіє. Пухка і тонка м'якоть пофарбована в білий колір. На зламі колір м'якоті не змінюється. Запах відсутній. Довга, тонка і суцільна ніжка має циліндричну форму. У самої основи вона помітно потовщена і має клубневидну форму.

Увага! Гриб можна випадково сплутати зі смертельно отруйною блідою поганкою. У блідої поганки під капелюшком розташовані білі пластинки і мається на ніжці характерне кільце. Та й пахне бліда поганка огидно. А вольварієлла красива має клейкий світло-сірий капелюшок і рожеві пластинки. На ніжці немає кільця, відсутній неприємний запах.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: