Гриб валуй

 

 

Гриб валуй (лат. Russula foetens)

Цей гриб - родич сироїжки. У нас його вважають умовно-їстівних грибом. Дехто його не збирає зовсім. Але є істинні любителі солоних грибів валуїв. Звичайно, попередньо варто обробити правильно гриби валуї - зняти шкірку з капелюшка і вимочити або відварити їх для видалення гіркоти.

Капелюшок у нього до 10 см в діаметрі. У молодого гриба він майже кулястий, а потім випрямляється до розпростертої, зі злегка втиснутою серединою і ребристим краєм, жовто-бура або буро-охриста. При сухій погоді капелюшок гриба Валуя блискучий, коли сиро - він дуже слизовий. М'якоть гіркого смаку, із слабким запахом солоного гриба або віддає сирістю. Запах не зовсім приємний. За кольором м'якіть біла або блідо-жовтувата, досить щільна. Пластинки приростають до ніжки, вильчато розгалужені, спочатку білувато-кремові, пізніше жовтуваті, «сльозяться» крапельками рідини, після висихання яких залишаються бурі цятки. Споровий порошок кремовий. Ніжка середньої висоти - до 5-10 см, тонка - 1,5 - 2,5 см, циліндричної форми. Іноді роздута, порожня всередині, пофарбована блідіше капелюшка, з бурими плямами.

Валуй - частий супутник білого гриба. Здалеку він зовні дуже схожий на білий гриб. Росте він в листяних, березово-дубових та інших змішаних лісах із другої половини липня до жовтня місяця. Мікоризу утворює з листяними породами. Гриб росте групами або поодинці. В урожайний рік плодоносить дуже рясно. Найчастіше гриб валуй зустрічається в березняках.              

Валуй - їстівний гриб третьої категорії. Його солять, іноді маринують.

Через гостру гіркоту перед засоленням його необхідно вимочувати до 3-х діб, періодично міняючи воду. В солоному вигляді він смачний і не поступається багатьом грибам. З міцної м'якоті валуїв можна готувати грибну ікру. В солоному і маринованому вигляді гриб валуй набуває дуже приємний запах і смак.

 

Познайомтеся з цікавим грибом валуєм!

 

 

 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: