11 Травня, 2020

Гриб Польовик ранніій

Чомусь у народі за польовиком раннім закріпилася ще одна назва, що належить зовсім іншій групі грибів – печериці. В принципі, смак польовиків віддалено нагадує печериці, а враховуючи їх поширення і схильність до відкритих місць, знайти їх набагато простіше, тому цілком справедливо їх можна вважати печерицями для ледачих.

Невеликий капелюшок до 5-8 сантиметрів в діаметрі, спочатку щільний і товстий з часом стає розпростертим, у вологу погоду на кремовому, з рудими відтінками капелюшку стає видно деяку зональність за кольорами. Найчастіше по краю капелюшка можна помітити залишки савана, яким був захищений гриб в момент проростання. Пластинки спороносного шару часті і тонкі, спочатку жовтуваті з віком темніють до темно-коричневого. Ніжка тонка і щільна, порожниста структура ніяк не впливає на її твердість, досить волокниста і пружна, колірна гамма на тон відрізняється від капелюшка, ближче до основи більш темна. Під самим капелюшком на ніжці помітні сліди від захисного савана у вигляді плівкоподібного кільця кольором трохи темніше загального кольору. М’якоть двоколірна, світліша кремова в капелюшку і темніше, ближче до коричневого в ніжці, з приємним смаком і тонким запахом.

Гриб польовик можна зустріти скрізь, де ґрунти відрізняються підвищеним вмістом перегною, і отримують багато сонячного світла і тепла, парки, поля, луки, оброблювані території, краї лісових стежок і польових доріг. Нерідко грибок оселяється на сильно перегнивших залишках якого-небудь дерева.

Переплутати гриб польовик з яким-небудь небезпечним досить складно, надто різняться їх сезони зростання. А от з його близьким родичем, польовиком жорстким – цілком можливо, відмінності досить незначні, основним є колір, жорсткі польовики – виражено світлі.

Гриб виключно літній, з’являється на початку червня, і, як по команді, пропадає в кінці липня, наче їх і не було.

Якщо не охота прочосувати ліси і посадки в пошуках більш цінних грибів, польовики ранні цілком непогано замінять печериці, хоча при спробі їх відрізнити за смаком, помітно їм програють. Гриб не вимагає попередньої обробки, цілком непоганий в смаженому вигляді. Сушку переносить погано, при заготівлі переважає маринування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *