гриб Печіночниця (Fistulina hepatica)

гриб Печіночниця (Fistulina hepatica)

Печіночниця звичайна або Печінковий гриб ( лат . Fistulina hepatica ) – гриб – трутовик сімейства Фістулінові ( Fistulinaceae ).

Плодове тіло:
Велике, до 30 см діаметром, в молодості досить аморфне, але з віком приймає листоподібну, язиковидну або вієроподібну форму. До поверхні дерева гриб кріпиться за допомогою короткої, темної і жорсткої ніжки . Зверху – яскраво-червоного, потім темно-червоного і червоно-коричневого кольору, знизу – жовтуватий, кремовий. Поверхня гладка, блискуча, у вологу погоду клейка. М’якоть товста, пружна, рожева, з червоними прожилками, що утворюють «мармуровий» малюнок; на зрізі печіночниця дивно схожа на шматок м’яса або печінки; схожість доповнюється червоним соком, що виділяється, проте не дуже рясно. М’якоть на смак дуже кисла .

Печіночниця звичайна зустрічається відносно нечасто , переважно з середини липня до кінця вересня, селячись на живих дубах або каштанах .

Молоді гриби, поки м’якоть не всохла, Fistulina hepatica вважається хорошим їстівним грибом з ніжним смаком, і сильним кислуватим присмаком. Його можна смажити на сковороді або на решітці як барбекю, додавати в салати із зеленню і оливковою олією.
Печіночниця багата вітаміном C: в 100 г її м’якоті міститься денна норма споживання для дорослої людини .

Готувати Печіночницю слід так:

Промити ретельно. Зняти з верхньої та нижньої частини капелюшка шкірку (стосується не дуже молодих грибів). Промити . Укласти в каструлю, посолити і довести до кипіння. Обов’язково в момент кипіння зняти піну. Варити 20 – 25 хвилин. Після відкинути на друшляк і ретельно промити . Порізати дрібними шматочками, посолити і укласти на розпечену сковорідку. Смажити печіночницю слід приблизно 20 хвилин, після чого додати нарізаної цибулі. Просмажити ще 10хвилин.
Можна також додати за бажанням трохи майонезу.

В приготованому стані печіночниця має легку кислинку, яка надає їй пікантності .

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *