Гриб-парасолька

 
Гриб-парасолька не даремно вважається делікатесом. Він не просто смачний, але і, як справжній делікатес, володіє незабутнім, властивим тільки йому смаком і запахом. Деякі люди побоюються його брати за зовнішню схожість з мухомором. Але, якщо придивитися, на мухомор він зовсім не схожий.
 
Гриб-парасолька насправді не мухомор, а родич печериці. Хоча, зауважу в дужках, і серед мухоморів є цілком їстівні. Гриб-парасолька схожий на мухомор тільки зовні. У нього є «цяточки» на капелюшку і спідничка. Капелюшок парасольки пластинчастий, зазвичай коричневий, злегка кудлатий. Цяточки теж коричневі, але темніші. Створюється враження, що цяточки як би неакуратно приклеєні до капелюшка зовні і тому краї їх стирчать. Ніжка у гриба гладка або ряба, порожня всередині, з бульбо подібною  підставою.
 
Парасолька може вирости досить високою, десь  по коліно. Капелюшок у дорослого гриба повністю розкривається, стає плоским  Впізнавши  гриб-парасольку одного разу, Ви його вже ні з чим не переплутаєте. 
 
Як приготувати гриб-парасольку?
Гриб-парасолька зовсім не отруйний. Його не потрібно попередньо відварювати. Ніжку у парасольки не їдять, а капелюшок, навіть великий, засмажують  цілком. Аби діаметра сковороди вистачило. Смак і запах смаженого гриба-парасольки дуже приємний і неповторний. Він не схожий ні на який інший гриб. Спробувавши одного разу, Ви завжди впізнаєте  гриб-парасольку тільки по запаху.
 
Отже, щоб приготувати гриб-парасольку відокремлюємо капелюшок від ніжки. Промиваємо пластинки під холодною проточною водою, щоб пісок на зубах не скрипів. Даємо воді стекти. На сковороду наливаємо олію, розігріваємо, кладемо посоленний капелюшок і обсмажуємо з двох сторін. Капелюшок чистити не треба, готується він дуже швидко. 
Але найсмачніше він виходить, коли його жарять в клярі - тоді смак дещо нагадує м'ясо курки. 
Також цей гриб добре сушиться і перетирається у порошок, який взимку можна добавляти у різноманітні страви.

 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: