Гриб Гладиш

Гриб Гладиш

Гриб Гладиш (молочай, млечник)((лат. Laserpitium))

Маловідомий їстівний, засолювальний гриб. Гладиш часто відносять до умовно-їстівних. У всіх молочайників , м’ясисті плодові тіла. При натисканні завжди виділяється «молочний» сік, який може змінювати своє забарвлення залежно від виду гриба. Мешкає гриб Гладиш в хвойних лісах. Зустрічається він і в листяних, змішаних лісах. Любить вологий, вкритий мохом, грунт.

Цей гриб володіє однією цікавою особливістю — з віком змінює забарвлення свого капелюшка. Спочатку він опуклий, бузково-сірий, зі слабопомітними кільцями — зонами, потім — майже плоский, сірувато-жовтий, а далі блідо-жовтий, з бузково-бурим поглибленням посередині і без кілець. Справжній гриб-хамелеон!

Капелюшок у нього 7-13 см в діаметрі, пластинки тонкі, до 1 см ширини, спочатку кремові, потім жовто-рожеві. М’якоть біла чи злегка кремова, ламка, гострого смаку. Білий, дуже їдкий молочний сік при висиханні перетворюється на сірувато-зелені крупинки. Ніжка 4-10 см довжини й 1-2 см завтовшки, посередині і внизу роздута, порожня всередині, гладка, клейка, блискуча, кремового кольору. Іноді можна почути й інші назви цього гриба — вільшанка, гладух.

Гладиш — їстівний гриб другої категорії, цінний для засолу, але попередньо його треба ретельно вимочити у воді для видалення їдкого молочного соку. Солоні гриби-гладиші мають яскраво-жовте забарвлення.

В урожайний рік дуже легко можна збирати їх кошиками, ростуть адже гладиші великими групами, поряд один з одним.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *