Граф Сен-Жермен

Граф Сен-Жермен

Чи може людина досягти безсмертя?

Безумовно, повірити в це важко, але історія графа Сен-Жермен, здається, доводить нам протилежне. Згідно традиційної версії, ця легендарна людина з’явилася на світ в кінці 16 століття, інші ж джерела стверджують, що граф застав біблійні часи і бачив самого Христа. Ця дивовижна людина з’являється в різні історичні періоди, причому вигляд його не змінюється з часом, практично завжди він виглядав як чоловік 45 років. Так він виглядав за часів Казанови і мадам де Помпадур, таким він був при дворі Катерини ІІ, саме так описують Сен-Жермена ті, хто був знайомий з цим загадковим історичним персонажем в різні часи.

Коли і де народилася людина, відома як граф Сен-Жермен, достеменно не відомо, однак більшість історичних джерел пов’язують цю дату з 1690 роком. Існує і більш фантастична версія, згідно з якою Сен-Жермен був присутній на весіллі Кани Галілейської, на тому самому весіллі, де молодий Христос перетворював воду на вино, також відомо, що граф, був присутній на Нікейському соборі, який датується 325 роком до нашої ери. Ким би не був Сен-Жермен, і коли б він не народився, його інтересу до алхімії заперечувати не доводиться, те, що граф цікавився пошуками філософського каменя і можливостями перетворювати розплавлений свинець в чисте срібло або золото, підтверджують всі його біографи. Алхіміки вірили, що еліксир, приготований з чарівного порошку здатний зробити людину безсмертною. Кажуть, що в алхімії граф Сен-Жермен досяг самої вершини, йому вдалося осягнути головну таємницю і знайти безсмертя. У вищому суспільстві Європи граф Сен-Жермен вперше з’явився в 1742 році. До цього загадковий граф провів п’ять років при дворі перського шаха, де осягав премудрості ювелірної справи. Аристократи і королівські особи Європи захоплювалися талантами і великими знаннями графа в області наук, всі були буквально зачаровані його дотепністю і неймовірною харизмою. Граф говорив на декількох європейський мовах, знав китайську, латинь, арабську і навіть санскрит. Сен-Жермен став бажаним гостем на званих балах і королівських прийомах, але про те, що ця людина володіє секретом безсмертя, заговорили після випадку, який стався на званому вечорі мадам де Помпадур в 1760 році. Одна літня графиня, дізнавшись, що на вечір запрошений Сен-Жермен, спонукувана неймовірною цікавістю, прибула на вечір королівської коханки. Справа в тому, що майже півстоліття тому, в 1710 році, тоді ще юна графиня зустрічалася з графом Сен-Жерменом у Венеції. Чи міг гість мадам де Помпадур бути тим самим графом? Граф не тільки підтвердив факт знайомства з графинею, а й пригадав деталі їхнього знайомства.

Європейські «гастролі» Сен- Жермена тривали близько 40 років, здавалося час не владний над ним: чоловік злегка за сорок, прекрасно освічений, галантний і вельми заможний. Його таланти межували з геніальністю, він чудово грав на скрипці, чудово володів пензлем. Подейкували, що граф всюди возив із собою мобільну лабораторію, в якій проводив алхімічні досліди, правда, в чому саме вони полягали, ніхто не знав. Судячи з того, як жив граф, його багатства були незчисленні, причому про існування будь-яких рахунків або відомих джерел доходу він ніколи не згадував. Граф часто влаштовував пишні обіди, але за свідченнями присутніх, вкрай рідко їв в присутності сторонніх. Говорили, що харчувався Сен- Жермен виключно вівсянкою. Граф мав славу великого любителя дорогоцінних каменів, і зайвим тому підтвердженням був його гардероб, всипаний дорогими самоцвітами. Сен-Жермен зізнавався, що в його силах перетворити кілька дрібних алмазів в один великий діамант або змусити перлину вирости до неймовірних розмірів.

Особистість графа Сен-Жермена також пов’язують з діяльністю декількох секретних співтовариств, таких як Розенкрейцери, Масони, Товариство азіатських братів, Лицарі Світла, Ілюмінати, Орден тамплієрів. Навіть Вольтер, найдосвідченіша людина свого часу, вважав Сен-Жермена безсмертним і всезнаючим. В 18 столітті граф Сен-Жермен активно бере участь у політичному і громадському житті Європи. У 1740 році він стає повіреним дипломатом при дворі Людовика XV, саме графу була довірена секретна місія французького двору в Англії. Через 20 років, Сен-Жермен з’являється в Гаазі, де знайомиться з легендарним Джакомо Казановою. У 1762 році він приїжджає в Росію, де, як стверджують сучасники, сприяє сходженню на престол Катерини ІІ. Трохи пізніше, в 1774 році Сен-Жермен знову повертається до Франції, де на той момент правив Людовик XVI і Марія Антуаннета. Подейкували, що граф попереджав королівську пару про революцію, яка й трапилася через 15 років. У 1779 році він приїжджає в Гамбург, де знайомиться з принцом Карлом Гессен-Кассельським, знайомство з яким незабаром переростає в тісну дружбу. Протягом наступних п’яти років, Сен-Жермен проживав в одному із замків принца, Екернфорді, де, згідно з архівними записами, і помер 27 лютого 1784 року.

Якби мова йшла не про графа Сен-Жермен, а про звичайного смертного, то на цьому все б і закінчилося, але історія набула інший оборот. Після нібито своєї смерті, граф «відзначився» в кожному наступному столітті. У 1785 році Сен-Жермена бачили разом з Антоном Месмером, одним з перших гіпнотизерів, деякі навіть стверджували, що саме граф навчив Месмера гіпнозу. Схоже, що після 1821 року граф став маскуватися. У своїх спогадах Альбер Вандам згадує якогось майора Фрейзера, як дві краплі води схожого на графа Сен-Жермен. За свідченням Вандама, майор жив самотньо, ніколи не згадував про свою сім’ю, при цьому він був багатий, але джерело його доходів для всіх залишалося таємницею. Фрейзер мав феноменальну пам’ять, прекрасно розбирався в історії, причому досить непрозоро натякав на те, що знання свої він почерпнув не з книг. З загадковою усмішкою він говорив дивні речі, стверджував, що був знайомий з Нероном, не раз розмовляв з Данте тощо. В один прекрасний день Майор Фрейзер просто зник, як у воду канув. Остання поява графа Сен-Жермена трапилася в 1972 році, тоді в Парижі людина на ім’я Рішар Ченфрей оголосила себе графом Сен-Жерменом. На доказ він перетворив свинець в золото прямо в ефірі одного з французьких телеканалів. У 1983 році Ченфрей покінчив з собою. Ким був граф Сен-Жермен насправді невідомо досі. Загадка цієї людини поки не розгадана…

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *