Глина в народній медицині

 
 
Глина відома людині з найдавніших часів. За біблійним переказом саме з глини Господь створив першу людину Адама. Цей природний матеріал використовувався не тільки для будівництва або виготовлення посуду і предметів побуту. Наприклад, в Єгипті її застосовували в процесі бальзамування, а в Індокитаї річкову воду п'ють тільки після змішування з глиною.
 
Цілющі властивості природної глини давно вже відзначені в рецептах народної медицини. Ще французький король Людовик Чотирнадцятий після рясної вечері або обіду обов'язково вживав невелику порцію глини з водою для того, щоб уникнути проблем з травленням.
 
Суміш з гірчиці і глини використовували у французькій армії в Першу світову війну для запобігання епідемії дизентерії.
 
Проведені сучасні дослідження підтвердили антитоксичні властивості глини. Так, наприклад, в щурячу отруту додавали глину і згодовували її щурам. Шкідливі гризуни на якийсь  час ставали трохи млявими, але не гинули і вже через день були знову в нормальному стані.
 
Можливо, саме цю цілющу властивість використовують поранені тварини, коли буквально повністю обмазуються в грязі після отримання важких ран.
 
Крім унікального мінерального складу і антитоксинності, народними лікарями давно відзначено властивість глини очищати організм від шкідливих речовин і стимулювати стабілізацію нормальної роботи людського організму.
 
Як застосовувати глину?
 
Народна медицина пропонує масу рецептів з використання глини. Так, наприклад, нагріту на вогні плитку рекомендують прикладати на область печінки, сечового міхура, нирок. Це сприяє лікуванню запальних процесів в цих органах. Компреси з глиняної води рекомендується використовувати при контузії, хворобах серця або вен. Відмінні результати такий компрес може дати і при лікуванні гнійного абсцесу. У цьому випадку рекомендується міняти компрес щопівгодини протягом дня.
 
Обов'язково викидайте використану глину і не вживайте її в лікуванні двічі, бо вона абсорбує в собі всі шкідливі речовини.
 
У народній медицині при різних захворюваннях шкіри рекомендується використовувати глиняну пудру. Її використовують як дитячу присипку при попрілостях і дитячих висипах, наносять на рани як антисептик, використовують при лікуванні псоріазу та екземи.
 
Косметичні маски з глини рекомендуються в наш час не тільки збірниками народних рецептів, але й лікарями-косметологами. З їх допомогою можна вирішити проблему вугрової висипки, прищів, млявої і нездорової шкіри. Досить наносити пастоподібну масу на проблемні ділянки на 15-20 хвилин, дати висохнути, після чого змити теплою водою.
 
Спринцювання водним розчином глини рекомендується для лікування всіляких гінекологічних захворювань, колітів. У цьому випадку температура розчину повинна бути не нижче 26 - 30 градусів.
 
Теплі лікувальні глини допоможуть позбутися від болю при ревматизмі та артриті. Крім того, їх використовують в комплексному лікуванні анемії. У цьому випадку робиться обгортання, тобто шар глини на хвору ділянку, зверху поліетилен і під ковдру.
 
Глиняні кульки із настойкою цілющих трав використовуються в народній медицині при стоматиті, зубному болю, ангіні. Краще всього використовувати в цих випадках поєднання глини з екстрактами шавлії, евкаліпта, м'яти.
 
Маленьким дітям при проносі давали кілька ложок глиняної кашки. Такий засіб допомагав позбутися неприємної недуги. До того ж, це природний засіб нешкідливий і може використовуватися для лікування навіть самих маленьких дітей.
 
Більш концентровану суміш глини і води народні лікарі радили пити при інфекційних епідеміях, дизентерії, виразкових хворобах травної системи і колітах.
 
Фахівцями з нетрадиційних методів лікування плитки з глини використовуються в лікуванні захворювань нервової системи. Епілепсія, паралічі, хорея і тик - всі ці недуги рекомендується лікувати, приклавши глиняні плитки на живіт і хребет.
 
Якщо людина перенесла сонячний удар, то полегшити і стабілізувати її стан допоможуть глиняні плитки. Їх необхідно кожну годину прикладати на обличчя протягом усього дня.
 
Ось такі властивості, виявляється, зберігає в собі природна глина.
 
Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: