геологічний заказник «Кам’яне село»

геологічний заказник «Кам’яне село»

Недалеко од села Рудня-Замисловицька, що в Олевському районі Житомирщини знаходиться геологічний заказник «Кам’яне село» – одне з неймовірних чудес України, створених для неї самою природою. Місце незвичайне завдяки величезним кам’яних брилам, що розташувалися на території 15 гектарів, причому в певному порядку, що нагадує село.

Унікальне нагромадження гранітних брил, химерно розкиданих серед лісу. Покриті мохом камені-валуни різних розмірів і форм нагадують сільські хати, розположені на одній «вулиці» – звідси і назва «Кам’яне село».

Існує кілька версій походження такого неординарного рельєфу. Одна з них – офіційна свідчить, що гігантські валуни приніс сюди льодовик, а їх форму протягом мільйонів років міняли і відточували сили природи. Згідно з іншою версією, також офіційно визнаною, кам’яні утворення – це залишки підніжжя старовинних гір, що утворилися після руху льодовика.

Про появу «Кам’яного села» ходять і інші – більш таємничі – легенди. «У давні часи в лісі стояло село. Місце було багате – грибів, звірини всього було багато. Але люди жили в ньому жорстокі і жадібні. У ті часи спостерігав Бог як живуть вигнані з раю люди заходячи в різні місця. І ось одного разу в образі жебрака прийшов він і в це село. Підійшов до однієї хаті і попросив дати йому трохи хліба і води. Не дали йому. Підійшов до іншої хати – прогнали, та ще погрожували побити. Підійшов до третьої хати – там відкрили вікно і викинули шматок черствого хліба. Підняв Бог шматок хліба, подивився на нього, спробував укусити, а він кам’яний. Розсердився тоді Бог і перетворив все село у камні.Так і стоїть воно і досі. Камені лишайниками і мохом поросли. І все це для науки нащадкам! »

Інша легенда розповідає про битву у цьому місці Ісуса із темною силою. Після довготривалого бою нечистий був повалений у пекло. А Ісус, підносячись на небо, зробив кроки по камінню, тепер на одному із них залишилися відбитки його ніг. Ще одна оповідає про «Чортів млин».

Деякі із камені в за формою дійсно нагадують величезні жорна. Місцеві жителі розповідають, що чорти у цьому місці по ночах будували млин. Але однієї ночі нечисті так захопилися, що їх застав спів півня. Чорти тікаючи покидали роботу, а жорна громадяться тут і донині.

Легенди легендами але місце реально існує і притягує туристів з усієї України. Величезні гранітні брили, що стоять в незайманому лісі в абсолютній тиші, – діють магічно. Їх велич пригнічує і змушує задуматися про велич сил природи. Цьому камінню багато мільйонів років і вони пережили сотні геологічних та історичних епох і все це зберігають у собі. Багато в світі пройшло перемін а вони все ті ж. Відчуття ніби стикаєшся з вічністю і пробуджується зв’язок з таємницею нашого буття з усім сущим …

Мабуть тому це місце називають місцем сили і по праву відносять до чудес України.

Головною відзнакою «Кам’яного села» є група каменів з виїмками у вигляді слідів – відбитками ступень Бога (так звані «Божі Камені» або «слідовики»). Наверх найбільшого каменю ведуть дерев’яні сходи. На вершині одного з каменів знаходиться найбільший відбиток людської ноги і в ньому лежать монети. Вважається, що якщо відвідати цей камінь з чистими намірами і ступити босою ногою в залишений Богом слід, можна вилікуватися від хвороб і позбутися від невдач, а монетка як підношення. Вода, якою наповнені сліди, залишається теплою у будь-який час року.Добре просто постояти на камені, відпустити думки і насолодитися миттю вічності! Не так багато місць де ось так просто можна з нею стикнутися.

Побувавши в «Кам’яному селі» стверджують, що це місце має приголомшливо сильну енергетику, що має магічний вплив. Тому сюди часто приїжджають не тільки за тим, щоб помилуватися природним скарбом, але і щоб набратися сил і енергії.

Порівняно з Кам’яним селом, Стоунхендж виглядає просто дитячою пісочницею, зате скільки пафосу! Місце дуже розслабляє і сприяє відпочинку,

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *