Фініки – корисні і смачні фрукти

Фініки – корисні і смачні фрукти
Скажіть, хіба просто знайти таку людину, яка не любить фініки? Це прекрасні східні ласощі, які, як би це не було сумно, потрапляють на наші столи далеко не кожен день, давно зарекомендувало себе, як сама корисна і дивовижна солодкість в світі.
Мало кому відомо, що жителі прекрасного і загадкового сходу буквально не уявляють свого звичного раціону без такого продукту, недарма, фініки вже давно заслужили репутацію «хліба пустелі».
Фініки з незапам’ятних часів є основним способом прожитку і джерелом цінних вітамінів і елементів, вони зіграли важливу роль у розвитку та житті стародавніх цивілізацій. Напевно, це один з перших фруктів, який культивували і стали використовувати не просто для втамування голоду, а й для лікування багатьох захворювань.
Все почалося з використання стародавніми арабами диких фініків, які вже сім тисяч років тому прекрасно знали про унікальні корисні властивості такого продукту. Їх зображення навіть можна зустріти на розписах єгипетських гробниць і пірамід, судячи з древніх послань, з них навіть готували оцет і вино.
Жоден арабський воїн, збираючись в далеку дорогу, не відправився б туди без обов’язкових двох мішечків фініків, які привішували до сідла коня з двох сторін.
Ще б пак, адже вже тоді були переконані в тому, що вони здатні подовжувати витривалість і збільшувати силу, до того ж вони прекрасно тамували голод і володіли цілющими властивостями. Як неважко здогадатися, велика частина фінікових пальм припадає саме на арабські країни, найбільшим світовим імпортером є Саудівська Аравія.
Не сильно відстають і інші східні країни, також зараз фініки успішно вирощують в Каліфорнії (США), Австралії, Мексиці та інших країнах світу. Вважається, що всього існує близько 1500 сортів фініків, вчені стверджують, що насправді їх так багато, що навіть просунутим фахівцям не завжди вдається в них розібратися.
Найбільшими і вражаючими є королівські фініки, які абсолютно не дарма отримали таку назву, адже вони в два рази більші і смачніші звичайних сортів. Стандартні види мають овальну форму і досягають 3-7 см в довжину, а також 2-3 см в діаметрі.
Є й такий різновид, як канарські фініки, батьківщиною яких є Канарські острови, скеляста і неприступна місцевість. Їх вирощують у вигляді декоративної та плодової культури, листя такої пальми активно використовують для лікування багатьох недуг.
А ось, наприклад, китайські фініки ростуть на території Середземномор’я, вони мають вигляд червонувато-коричнюватих невеликих і дуже м’ясистих плодів. Саме цей різновид входить до складу багатьох прянощів і мусів, в їжу їх можна вживати, як свіжими, так і в’яленими або сушеними.
Залежно від стиглості і кількості вологи в плодах, всі фініки поділяються на сухі, напівсухі і м’які.
М’які плоди містять максимальну кількість вологи, від чого вони смачніші, але зберігаються менше сухих або напівсухих.
Не всім відомо, що з фініків отримують мед і навіть вино, а фініковий цукор в рази корисніше тростинного, який ми так звикли вживати в їжу. В арабських країнах дуже поширена пальмова мука, яку роблять з серцевини фінікового дерева, а також фініковий сік, який проходить процес бродіння і стає цікавим алкогольним напоєм.
В таких дивовижних плодах міститься велика кількість фруктози і глюкози (близько 75%), також вони можуть похвалитися багатим складом солей (близько 15) і мінералів. Вважається, що якщо з’їдати добру жменю фініків кожен день, то можна забезпечити себе добовою нормою сірки, магнію і міді, а також половиною добової норми заліза та четвертої частини кальцію.
Варто відзначити, що фінікові плоди також містять цинк, фтор, марганець, бор, залізо, калій, кобальт та інші мінерали. Не можна не сказати про наявність вітамінів А, групи В і С, а також ніацину і рибофлавіну, пектину і харчових волокон, кількість яких постійно коливається.
Важливо також знати, що фініки – вельми дуже поживний продукт, який відрізняється високою калорійністю – в 1 кг в’ялених фініків міститься близько 3000 ккал!
Щоб було зрозуміло – це є добовим мінімумом для дорослої людини, так що зовсім не дивно, чому в древні часи вони були головною їжею для мандрівників.
Що й казати, завдяки такій властивості, вони непросто здатні швидко вгамувати голод, але і швидко відновити сили, а деякі вчені і зовсім вважають, що стакан молока і один фінік здатні задовольнити мінімальну потребу людини у поживних речовинах.
Не зайвим буде зазначити, що завдяки своєму особливому складу, фінікові плоди надають сприятливий вплив на травну систему, очищаючи її і приводячи в порядок перистальтику. Багато фахівців рекомендують їх до вживання при кишкових розладах і дисбактеріозі, бо вони живлять кров і підтримують кислотний баланс організму.
Також фініки досить корисні для вагітних й годуючих жінок, бо в них містяться особливі стимулятори, що сприяють зміцненню м’язів матки, завдяки чому пологи проходять простіше, а також скорочується термін післяпологового кровотечі. Також слід зазначити, що такі плоди збагачують материнське молоко вітамінами і корисними мікроелементами.
Відомо, що плоди фінікових пальм відмінно зміцнюють серце, сприяють розвитку окремих ділянок мозку, а, значить, покращують його продуктивність.
Крім цього вони є відмінним профілактичним засобом від багатьох простудних і вірусних захворювання, що відновлюючим засобом після важких захворювань. Фініки корисні тим людям, які страждають анемією, хворобами грудей і легенів, а також чудотворним зіллям проти чоловічого безсилля.
Також існує величезна кількість рецептів страв, які допомагають худнути, не позбавляючи себе солодкого. Проблеми, що приготувати з фініків у вас точно не з’явиться, адже варіантів існує величезна безліч.
Щоб такі плоди були не просто смачними, а й дійсно корисними, необхідно точно знати, як їх правильно вибирати. В першу чергу вам підкаже їх зовнішній вигляд: помилково думати, що блискучі плоди найкорисніші.
Фініки з блискучою поверхнею могли бути піддані механічній сушці, яка супроводжуються використанням різних хімікатів. Відрізнити такі фініки просто: на блискучій поверхні з’являється велика кількість тріщин, а в деяких випадках шкірочка могла навіть відшаруватися. При природній сушці тріщини теж можуть з’явитися, але їх зовсім мало і практично не видно. Найкраще купувати плоди з кісточкою, оскільки ймовірність обробки хімічним шляхом в такому випадку значно нижча.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *