Дубенський замок

Дубенський замок

Можна не тільки помилуватися зовнішньою красою одного з самих старовинних українських замків, а й доторкнутися до історії, заглянувши всередину. У стінах фортеці вдасться перейнятися духом середньовіччя, познайомитися з найціннішою колекцією монет, зброї і безліччю інших старовинних експонатів. Адже у Дубенському замку зберігалися всі привезені трофеї – дорогий посуд, книги, ікони, шкури і хутра – і він ніколи не був узятий штурмом!

В якості головних укріплень служили цілих 73 гармати і природна річка Іква зі своїми болотистими долинами. Замок, як родовий маєток князів Острозьких, був побудований ще в XV столітті. Після одружень він переходив від однієї князівської династії до іншої. Так, фортеця побувала у володіннях князів Сангушків , Заславських та Любомирських. й тільки наприкінці XIX ст. вона перейшла до військового відомства. Розміщувалися тут і армійські частини російського царя Миколи II, і австрійського цісаря, і поляків, і червоноармійців, і радянських військ. І хоч під час Другої світової війни фашисти знищили архіви Острозьких та безліч історичних важливих предметів, сьогоднішня експозиція дивує своїм багатством навіть найдосвідченіших туристів.

м Дубно, вул. Замкова 7а,

Час роботи: щодня з 8: 00-18: 00 (квітень-жовтень); з 8: 00-17: 00 (листопад-березень); вихідні: 1 січня, 7 січня, 1-й день Великодня

Тел .: (03656) 4-35-68

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *