«Древность малороссийского языка» М. Красуский

Нація, що забуває свою історію, рано чи пізно буде вчити історію чужу. Нація, що забуває свою мову – зникне з лиця землі, асимілювавшись серед інших народів. Нажаль ми не завжди знаємо правдиву історію свого народу і все частіше забуваємо українську мову. Російські шовіністи-пропагандисти з шкіри лізуть, щоб довести, що українців не існує як нації, а українська та й білоруська мови – це зіпсована польською російська. Ну а як же, адже російська — сама «правильна» слов’янська мова, а росіяни – «великороси», а решта , це просто так, дрібні «народишки да наречия». Саме тому пропонуємо відвідувачам нашого сайту дуже цікаве дослідження польського сходознавця, філолога Михайла Красуського «Древность малороссийского языка»

В порівнянні української мови з багатьма мовами світу вчений приходить до приголомшливих висновків. Переконані, що ця робота переверне Вашу уяву про українську мову. Звинуватити вченого, поляка за національністю, громадянина Російської імперії в українському націоналізмі важко . Та й спростувати науковця, що володіє десятками мов навряд чи вдасться. Дослідження подаємо мовою оригіналу.

Михайло Красуський , поляк за походженням, переїхав до Російської імперії, довгий час мешкав у Одесі. Його робота була надрукована у 1880 році дуже малим тиражем, тому і досі є ще маловідомою.

19.06.2014

Скачати «Древность малороссийского языка» М. КРАСУСКИЙ в програмі Word

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *