"Древность малороссийского языка" М. Красуский

Нація, що забуває свою історію, рано чи пізно буде вчити історію чужу. Нація, що забуває свою мову – зникне з лиця землі, асимілювавшись серед інших народів. Нажаль ми не завжди знаємо правдиву історію свого народу і все частіше забуваємо українську мову. Російські шовіністи-пропагандисти з шкіри лізуть, щоб довести, що українців не існує як нації, а українська та й білоруська мови – це зіпсована польською російська. Ну а як же, адже російська - сама «правильна» слов’янська мова,  а росіяни – «великороси», а решта , це просто так, дрібні «народишки  да  наречия». Саме  тому пропонуємо відвідувачам нашого сайту  дуже цікаве дослідження польського  сходознавця, філолога Михайла Красуського "Древность малороссийского языка"

В порівнянні  української мови з  багатьма мовами світу вчений приходить до  приголомшливих висновків. Переконані, що ця робота переверне Вашу уяву про українську мову.  Звинуватити вченого, поляка за національністю, громадянина Російської імперії в українському націоналізмі важко . Та й спростувати  науковця, що володіє десятками мов навряд чи вдасться. Дослідження подаємо мовою оригіналу.

Михайло Красуський , поляк за походженням, переїхав до Російської імперії,  довгий час мешкав у Одесі. Його робота була надрукована у 1880 році дуже малим тиражем, тому і досі є ще маловідомою.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         19.06.2014

 

Скачати "Древность малороссийского языка"  М. КРАСУСКИЙ в програмі Word

 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: