Добірка цікавих фактів із серії «З миру по нитці»

Добірка цікавих фактів із серії «З миру по нитці»

На людській стопі може жити понад 200 різних типів грибків.

* * * * * *

У 2009 році один угорський мистецтвознавець дивився зі своєю маленькою донькою фільм «Стюарт Літтл» і помітив на задньому плані картину Роберта Берена, що вважалася давно загубленою. Виявилося, що цю картину за безцінь купили спеціально для зйомок. Пізніше це полотно пішло з аукціону за 285 700 доларів.

* * * * * *

У 1980 році американський фотограф Роберт Ландсбург знімав виверження вулкана Сент-Хеленс і в якийсь момент усвідомив, що врятуватися йому вже не вдасться. Тоді він упакував свою камеру в чохол, поклав чохол в рюкзак і закрив його своїм тілом, щоб уберегти знімки для дослідників.

* * * * * *

Глибоко під поверхнею Землі дослідники виявили водойму, в якій більше води, ніж у всіх світових океанах разом узятих.

* * * * * *

У 1916 році в США активісти намагалися домогтися прийняття поправки до американської конституції. Суть поправки полягала в тому, щоб виносити на голосування будь-яке рішення про початок військових дій. У чому прикол? Всі, хто голосував «за», отримували повістку в армію.

* * * * * *

Шону Коннері пропонували роль Гендальфа в трилогії «Володар кілець» і 15 відсотків від світових зборів за прокат фільмів в якості гонорару, тобто всього приблизно 400 мільйонів доларів. Актор відмовився від пропозиції, заявивши, що «не розуміє сценарію».

* * * * * *

Виявляється, впливом слабкого електричного струму на мозок можна поліпшити математичні здібності людини, причому ефект буде відчуватися до 6 місяців. Завдяки цьому відкриттю в перспективі можна буде допомогти майже 20% страждаючим на дискалькулію (тобто нездатністю до вивчення арифметики).

* * * * * *

У 1950-х роках одного старого інуїта (етнічна група на півночі Америки) кинули родичі. Він залишився вмирати в повній самоті в дикий холод, далеко від людського житла. Однак старий виявився кмітливим: зробив ніж з власних фекалій і замороженої слини, убив з його допомогою одну з двох собак, обробив її. Частину м’яса він з’їв, частину – згодував другій собаці, а потім з ребер і внутрішніх органів бідної тварини змайстрував сани, прив’язав їх до живої псини і поїхав, щоб возз’єднатися з сім’єю.

* * * * * *

У 1777 році один йоркшірець заробив дві гінеї, на спір з’ївши за 15 хвилин цілу живу кішку.

* * * * * *

Слова «ескалатор» і «термос», перш ніж увійти в загальний ужиток, колись були торговими марками, подібно до того, як підгузники ми тепер називаємо «памперсами».

* * * * * *

В результаті виверження вулкана Монтань-Пеле в 1902 році, хвиля розпечених газів і попелу за кілька хвилин знищила дощенту сусіднє місто Сен-П’єр. З усього міста вижила тільки одна людина, яка перебувала у в’язниці, в погано вентильованій, влаштованій на зразок склепу камері.

* * * * * *

На честь маленького шведського містечка Іттербю (де в 1787 році був знайдений надзвичайно важкий мінерал) названі чотири різних хімічних елемента: ербій, тербій, іттербій, ітрій (містилися в цьому мінералі і невідомі на той час науці).

* * * * * *

Під час Другої світової війни солдати польської армії «завербували» сирійського бурого ведмедя. Вони дали тварині ім’я Войтек, навчили пити, курити цигарки і спати в наметі. В обов’язки Войтека входило тягати важкі ящики з боєприпасами і навіть підносити снаряди на поле бою.

* * * * * *

Жодна тропічна країна ще ніколи не завойовувала медалей на зимових Олімпійських іграх.

* * * * * *

У 1983 році кілька сотень будівельників встановили світовий рекорд – звели будинок на три спальні всього за три години. Пізніше будинок продали людям, які нічого не знали про історію його створення. Він виявився справжнім кошмаром: криво покладені плити, труби і дах що протікають, спучуються стіни, двері що відвалюються і тд.

* * * * * *

У 2012 році японський математик Сін’їті Мотідзукі представив науковій спільноті доказ «abc-гіпотези». Однак пояснення було настільки складним і абстрактним, що виявилося не по зубах навіть колегам Мотідзукі. До сих пір справедливість цього доказу так ніхто і не зміг підтвердити.

* * * * * *

Компанія Microsoft стала «колискою» трьох мільярдерів і приблизно 12 тисяч мільйонерів.

* * * * * *

Двоє шахраїв продали за півтора мільйона євро фальшиву картину Франсиско Гойї, після чого з’ясувалося, що і гроші, які вони виручили за «шедевр», теж фальшиві.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *