Дивовижна історія Отто Ньюмана

Дивовижна історія Отто Ньюмана

Ця неординарна ситуація сталася у Відні в 1993 році. Отто Ньюман вирішив пограбувати банк, в якому працював, через фінансові труднощі (у всякому разі, саме так він пояснив мотиви злочину в суді). Допомогли йому в цьому двоє друзів, які прийшли на роботу до Отто в день його зміни і як по нотах розіграли пограбування.Приятелі зірвали чималий куш – 2,3 мільйона шилінгів (або 167 тисяч євро за нинішнім курсом), золоті злитки і монети. Однак на цьому їх везіння закінчилося…

Грабіжників незабаром зловили. Правда, під час арешту при них була лише частина грошей. Ще частину повернув сам Ньюман під час суду. Ці кошти передали в міністерство юстиції Австрії, де вони і зберігалися до недавніх пір. Сам Ньюман був засуджений до семи років позбавлення волі, але через три з половиною роки вийшов на свободу.

Як виявилося, викрадені гроші за цей час нікому виявилися не потрібні. Страхова компанія повністю компенсувала банку збитки від пограбування. Золото, конфісковане у зловмисників, було повернуто страховій компанії, адже було її власністю, а за цей час воно значно виросло в ціні і покрило всі витрати.

Повернуті Ньюманом гроші так і пролежали в сейфі 19 років. Оскільки з’ясувалося, що ні банку, ні страховій компанії гроші в сумі 63 тисяч євро не потрібні, суд не придумав нічого кращого, як повернути їх Ньюману.Сам колишній грабіжник був вельми здивований таким рішенням. Однак від грошей відмовлятися не став.

Історія Отто Ньюмана стала першим випадком, коли грабіжникові були повернуті вкрадені їм цінності.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *