Дирижабль проти субмарини

Дирижабль проти субмарини

За всю історію Другої світової війни відомо тільки один бій дирижабля з субмариною. Американський цепелін К-74, яким керував лейтенант Гріллс, супроводжував вантажний баркас і танкер неподалік від берегів Флориди.

Бригада дирижабля за допомогою приладів виявила німецьку субмарину U-134, яка збиралася здійснити атаку над водою. Капітан прийняв рішення в терміновому порядку напасти на ворога, бо конвой більше ніхто не охороняв. Дирижабль змінив курс і почавши зменшувати висоту, попрямував до підводного човна, щоб атакувати її прицільним викидом бомб.

Субмарина почала захищатися і палити по цепеліну з кулемета. Було б дивно, якби кулі не досягли своєї цілі – вона була надто великою та доступною. З пробитою оболонкою, повітряне судно стало швидко втрачати висоту. Коли з великим трудом Гріллс зміг наблизитися до субмарини, не спрацював механізм, який скидає бомби. Дирижабль, що впав накрив субмарину, але все ж вона пішла, занурившись у воду. Один з команди повітряного судна загинув, інших врятував екіпаж вантажного корабля, який був у складі конвою.

Не дивлячись на те, що Гріллс порушив вказівку уряду, що забороняла дирижаблям нападати на підводні човни та надводні судна ворога, лейтенант отримав нагороду «Льотний хрест» за свої героїчні дії.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *