День холостяків

День холостяків

У багатьох країнах світу 14 лютого відзначається День святого Валентина. Це найдавніше свято. Початок йому було покладено ще за часів Римської імперії. У Піднебесній теж є своє свято, пов’язане з любов’ю і шлюбом. Називається воно “День холостяків”. Відзначають його щорічно 11 листопада. Свято зовсім молоде. З’явилося воно у 90-ті роки минулого сторіччя в місті Нанкіні – найбільшому промисловому центрі з населенням близько 8 мільйонів чоловік.

Ініціаторами свята стали студенти. То було покоління молодих людей, що народилися в роки, коли в Китаї був введений закон, що обмежує народжуваність. За цим законом сім’я могла мати лише одну дитину. Відповідно, гостро постало питання про продовження роду. Для китайців, що неухильно дотримуються древніх традицій, це мало найважливіше значення. Але передати своє прізвище наступним поколінням міг тільки хлопчик.

Що залишалося робити сім’ям. У хід пішли ворожіння, замовляння, астрологічні прогнози. Якщо за всіма прогнозами повинна була народитися дівчинка, то робили аборт. Китай є країною, де проводиться 13 мільйонів абортів на рік. Людей не зупиняє навіть їх дорожнеча. Процедура переривання вагітності коштує 90 доларів. Але що не зробиш заради того, щоб на світ з’явився саме хлопчик, а не дівчинка.

Результат такої діяльності не змусив себе чекати. Кількість осіб чоловічої статі почала неухильно зростати, а жіночого також неухильно зменшуватися. Підросли молоді люди, готові вступити в шлюб, й раптом виявили, що наречених катастрофічно не вистачає. На двох-трьох хлопців припадала одна дівчина.

Не минуло цієї долі і місто Нанкін. Аудиторії його університетів заполонили особи чоловічої статі. Прекрасна половина людства стала рідкістю. Студенти почали збиратися групами і хвалитися один перед одним своєю свободою і незалежністю. У той же час кожен з них потай сподівався зустріти дівчину і покінчити із самотністю. Незабаром для цього заходу вибрали один день в році. Їм стало 11 листопада (11.11). Дата включає в себе чотири одиниці і найбільш повно відображає самотній спосіб життя.

Закінчивши навчальні заклади, студенти роз’їхалися в різні куточки країни. Вони розповіли про своє свято безлічі самотніх чоловіків. Ідея сподобалася, і дуже скоро весь Китай став відзначати День холостяків.

Коли настає 11 листопада, чоловіки, які не мають дружин і подруг, збираються в ресторанах чи кафе. Кожен при цьому намагається показати свою повну самостійність і незалежність. Холостяки демонструють один перед одним фінансові можливості, і кожен з них платить за себе, але в той же час намагається заплатити за всіх. Це нікому не вдається, тому що всі горять бажанням зробити такий щедрий вчинок.

Існує стійка думка, що якщо розтратити в це свято всі гроші і залишитися з “порожніми кишенями”, то в наступному році доля буде прихильною і пошле в нагороду наречену. Але щоб все вийшло, як задумано, необхідно дотримуватися певних правил. Поруч з місцем збору холостяків обов’язково має якимось чином бути присутнім число 11. Це може бути автобусний маршрут, номер будинку, якась рекламна вивіска, на якій є таке число. У ресторані кожному самотньому чоловікові приносять особливе замовлення. Складається воно з 4 смажених смужок з тіста і 2 яєць. З них складається знаменна дата 11.11.

Одинадцятого листопада вся країна співає тільки сумні й сентиментальні пісні, присвячені розставанню, тузі, самотності, втраті коханого або коханої. Жінки також не залишаються осторонь. У цей день організовуються зустрічі самотніх чоловіків і жінок наосліп. Всі вони сподіваються на його величність випадок. Іноді, таким чином, формуються дуже міцні сімейні пари.

Це свято деякі пари вибирають для розставання. Існує думка, що якщо розірвати відносини в День холостяків, то можна буде дуже швидко знайти собі кохану людину і дожити з нею до глибокої старості.

Щасливі сім’ї у святкуваннях участь не приймають. Це їм категорично протипоказано. Існує прикмета: якщо благополучна пара долучиться до свята самотніх чоловіків, то в самий найближчий час вони можуть розлучитися. Не беруть участь у святі і ті, хто оберігає свою незалежність і не хоче зв’язувати себе шлюбними узами.

День холостяків триває до опівночі. Комусь він дарує щастя, а комусь залишає надію, що теж непогано. Адже завдяки надії на краще, і існує цей світ.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *