Ідеальне пограбування

Ідеальне пограбування

Вже 40 років ФБР шукає якогось чоловіка, який виглядає як бізнесмен, надає перевагу бурбону, хорошим цигаркам, прекрасно знає льотну справу і має навички виживання в дикій природі.

Одним з пасажирів рейсу 305 до Сіетла 24 листопада 1971 року був Ден Купер. Виглядав він дуже презентабельно – дорогий костюм, темні окуляри, невеликий кейс. Тоді кейси ще не лякали авіакомпанії, і чоловік спокійно зайняв своє місце на борту Боїнга-747-100. Це був переддень Дня подяки, пасажири поспішали додому до сімей та святкової індички. Літак злетів, політ проходив за планом.

Приблизно в середині польоту цей пасажир покликав стюардесу і замовив бурбон з содовою. Коли вона принесла замовлення, пасажир запросив її сісти поряд з ним, привідкрив кейс і показав його вміст. Стюардеса побачила пару динамітних шашок і детонатор, дроти від нього були в руці пасажира, готові замкнути ланцюг. Пасажир дуже ввічливо попросив стюардесу передати записку пілотам.

В записці йшлося, що літак вибухне, якщо в найближчому аеропорту не буде завантажено 200 000 доларів дрібними новими купюрами і 4 парашути. Льотчики погодили з землею свої дії, посадили літак в Сіетлі. Всі 150 пасажирів з нетерпінням чекали посадки, сподіваючись незабаром дістатися до своїх сімей, в передчутті святкової вечері. Але відразу після посадки їм повідомили, що висадка з технічних причин затримується. Всі, крім пасажира з бурбоном, почали обурюватися.

Але терорист виявився людиною честі, він відпустив усіх пасажирів відразу після дозаправки і передачі витребуваних мішка з грошима і парашутів. Літак знову злетів, але слідом за ним вилетіли два перехоплювача. Тепер курс був на Мехіко.

Таємничий пасажир висунув нові вимоги – випустити закрилки на 15, не прибирати шасі, тримати висоту 3000 метрів, а швидкість до 320. Розрахунок був просто чудовий. Боїнг прекрасно тримався в повітрі, а ось реактивні винищувачі витримати таку швидкість не могли, тому їм доводилося постійно кружляти навколо супроводжуваного літака.

Ще й наближалася гроза, і все небо затягнули темні хмари. Видимість сильно впала, «Ден» перевірив годинник і відіслав стюардесу до пілотів, звелівши закритися в кабіні. Після цього надів парашут, взяв мішок з грошима, кейс, відкрив задні двері і стрибнув. Пілоти помітили падіння тиску в салоні і сигнал про відкриття люка.

Через час Боїнг сів у Ріно (Невада), з екіпажу ніхто не постраждав. Величезні сили були кинуті на пошуки грабіжника – військові, поліція, місцеві жителі і національна гвардія. Але знайти його не вдалося, ні тоді ні в наступні 40 років. Відомо тільки. Що утікач швидше за все приземлився в озеро, де можливо і потонув разом з мішком доларів. Це місце вже багато років обшукують цікаві і шукачі скарбів, але безрезультатно. За версією ФБР чоловік втопився в озері, але докази представлені не були.

Минуло 9 років, про історію цю забули, коли на березі того самого озера хлопчик знайшов пачку грошей. Це були дуже пошарпані двадцятки, номери яких збіглися з вкраденими в 1971 році. Більше ніде і ніколи купюри з того мішка не спливали. А ця знахідка здійняла чергову хвилю ажіотажу і пошуків.

Це було воістину ідеальне пограбування. Не постраждав ніхто із заручників, все пройшло чинно і красиво. Природно тут же з’явилася безліч наслідувачів, «грабіжників-парашутистів», правда, нікому з них не вдалося сховатися. Цей випадок надихав режисерів, дослідників і письменників. До речі, авіакомпанії домоглися усунення можливості відкриття дверей в польоті.

Обивателі пізнавали в фотороботі своїх знайомих і здавали їх поліції, деякі самі зізнавалися в цьому злочині, але ….
Злочинець знайдений не був, доля його невідома, і можна вважати що це було ідеальне пограбування. Але статися воно могло лише в Америці, бо в нас би йому “підсунули” несправний парашут…

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *