Давньокитайське «винищування дев’яти поколінь»

Давньокитайське «винищування дев’яти поколінь»
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]

За часів правління великих китайських династій закони Піднебесної імперії відрізнялися жорстокістю, часом невиправданою. За скоєння тяжкого злочину влада могла стратити не тільки самого зловмисника, а й членів його сім’ї — так зване «винищування дев’яти поколінь».

Суть цієї процедури настільки ж жахлива, як її назва: страчували практично всіх родичів засудженого — батьків, бабусь, дідусів, дітей, онуків, братів, сестер (у тому числі двоюрідних), тіток і дядьків.

Треба сказати, деякі імператори пом’якшували покарання, наклавши вето на вбивство дітей, які не досягли певного віку, або, наприклад, для жінок замінюючи страту рабством. У той же час, інші правителі, навпаки, «закручували гайки», засуджуючи іноді до «смерті від тисячі порізів» — злочинця і його домочадців поступово різали на маленькі шматочки, і вони спливали кров’ю, гинучи в страшних муках.

«Винищення» в усі часи вважалося однією з вищих мір покарання і застосовувалося не надто часто. Одним з найгучніших інцидентів подібного роду вважається страта китайського вченого Фана Сяожу: коли він відкрито заявив про свою лояльність поваленому імператору Юньвеню і відмовився писати коронаційну промову новому правителю Юн-ле (уроджений Чжу Ді), той засудив його до «винищення дев’яти поколінь», однак Фан сам наполіг на винищуванні десяти і разом з сім’єю влада стратила його студентів — було вбито в цілому 873 людини, а самого Фана розрізали навпіл.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *