Cмачне домашнє згущене молоко

Cмачне домашнє згущене молоко

Як легко і з мінімумом інгредієнтів, їх всього два, приготувати справжнісіньке смачне і густе згущене молоко.

Даний рецепт розрахований на 250 мл готового продукту, але ви сміливо можете готувати подвійну порцію. Головне витримувати технологію приготування!

Вам знадобиться: *Алюмінієва каструля чи казан (без кришки), * 1 л цільного коров’ячого молока, *175 грамів звичайного цукрового піску

Казан обполосніть холодною водою, налийте холодне молоко і тільки після цього ставте на великий вогонь. Не використовуйте емальований або інший посуд, в якому щось може підгоріти, найкраща для згущеного молока каструля – казан. Величина посудини визначається кількістю молока. На 1 літр цільного напою, казанок повинен бути не менше, ніж на 3 літровий об’єм. Всипте точно відведену кількість цукру і помішуйте до повного його розчинення. Уважно стежте за молоком. Іноді помішуйте. Дочекайтеся того самого моменту, коли воно збереться «втекти» і швидко зменшіть вогонь на самий мінімум. На поверхні каструлі залишилася пінка. Якщо її не зняти, вона засохне і навіть може підгоріти.

Тепер залиште майбутню згущенку мліти й за нею можна не спостерігати. Приблизно через годину і 45 хвилин молочна маса стане дуже красивого кремово-коричневого кольору і спіниться. Якщо це сталося, значить перший етап готовності настав. Тепер потрібно стежити за каструлею. Не дивлячись на те, що вогник мінімальний, все чарівним чином підніметься до верху. Якщо вже сильно «намагатиметься» вийти за рамки каструлі, акуратно ложечкою по краю його зупиніть. Вимикати або знімати з вогню ще рано. Дочекайтеся, коли згущенка сама заспокоїться і впаде вниз. Ось це і є другий етап готовності! Вимикайте і нехай трохи ще постоїть. Якщо ви «проґавите» другий етап готовності, згущене молоко закарамелізується, стане грудкуватим і може відокремити сироватку.

Через півгодини спокійного стояння у згущеного молока зміниться консистенція – воно загусне, стане ще більш темним на колір і його захочеться відразу спробувати. Переливайте у баночки й зберігайте у холодильнику (якщо залишиться що зберігати).

Якщо варити менше 2:год, згущене молоко вийде менш насиченого кольору і більш рідким, але все одно смачно. Іноді потрібно витримати на вогні трохи більше зазначеного часу.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *