Чорний кмин – ліки від всіх хвороб

Чорний кмин – ліки від всіх хвороб

Насіння однорічної трав’янистої рослини Nigella Sativa з незапам’ятних часів цінуються за свої цілющі властивості. Його називають по-різному: римським коріандром, чорним кунжутом, чорним кмином, цибулевим насінням. Найчастіше рослина згадується як «чорне насіння», що абсолютно точно описує його зовнішній вигляд.

Самий ранній запис про вирощування та використання чорного кмину знайдено в стародавньому Єгипті. Приблизний вік олії чорного кмину, знайденого в гробниці єгипетського фараона Тутанхамона, становить 3300 років. В арабській культурі чорний кмин широко відомий як «habbatul barakah», що означає «насіння благословення». Згідно священним книгам мусульман ісламський пророк Мухаммед назвав його «ліками від усіх хвороб, окрім смерті».

Безліч корисних для здоров’я властивостей чорного кмину знайшло повне підтвердження в сучасній біомедичній літературі. Починаючи з 1964 року, було опубліковано 458 рецензованих досліджень, які містять посилання на чорний кмин.

На сьогодні відомі і вивчені наступні види фармакологічного впливу чорного кмину:

болезаспокійливий (знеболюючий) , антибактеріальний , протизапальний, проти виразковий, протигрибковий , гіпотонічний, антиоксидантний, спазмолітичний, противірусний, бронхолітичний, антидіабетичний (інгібітор глюконеогенезу), гепатопротекторний (захист печінки), гіпотензивний , регулятор чутливості до інсуліну, індуктор інтерферону, антагоніст лейкотрієнів, ренопротективний (захист нирок), інгібітор альфа-фактора некрозу пухлини…

Цей список – тільки частина набагато більш обширного ряду корисних властивостей, притаманних чорному кмину. Однак, хоча його здатність позитивно впливати на різноманітний спектр біологічних процесів вражає, подібна «універсальність» – не рідкість для рослин, вживаних в народній медицині.

Відомо більше 1600 природних сполук з широким діапазоном позитивного впливу на здоров’я. Існують також десятки тисяч інших речовин, лікувальне значення яких на сьогодні підтверджується сотнями тисяч наукових робіт.

Візьмемо, наприклад, куркуму. Дослідження визнають її лікувальний ефект на більш ніж 600 захворювань, виділяючи більше 160 різних потенційно корисних фармакологічні впливів. Нам необхідно усвідомити, наскільки численним є обсяг робіт, що вивчають лікарську цінність природних речовин, таких як куркума або чорний кмин. Йдеться про десятки і сотні тисяч статей.

Дію чорного кмину вивчено для низки дуже специфічних захворювань. Наведемо найбільш цікаві результати:

Цукровий діабет другого типу: два грами чорного кмину в день призводять до зниження глюкози, зниження резистентності до інсуліну, підвищення вмісту бета-клітин, а також зниженню рівня глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) у людини.

Інфекція Helicobacter Pylori (бактерія, інфікуюча шлунок і дванадцятипалу кишку): насіння кмину володіють клінічно корисним антибактеріальним ефектом, порівнянним з традиційною потрійною ерадикаційною терапією.

Епілепсія: насіння кмину широко відомі як протисудомний засіб. У 2007 році було проведено дослідження дітей хворих на епілепсію і несприйнятливих до звичайної лікарської терапії. Було показано, що водний екстракт кмину значно знижує судомну активність.

Високий кров’яний тиск: щоденне вживання 100 і 200 мг екстракту чорного кмину два рази на день протягом 2 місяців знижує тиск у пацієнтів із початковою стадією гіпертонії.

Астма: при вивченні бронхіальної астми на тваринах, тимохінон, один з основних активних компонентів чорного кмину, перевершив препарат флутиказон. Ще одне дослідження, на цей раз на хворих людях, показало, що водні екстракти чорного кмину надають помітний анти астматичний ефект на уражені дихальні шляхи.

Гострий тонзиллофарингіт: запалення гланд або глотки (біль у горлі), в основному, має вірусне походження. Капсули з кмином (у поєднанні з іншою рослиною – філантусу) значно полегшили біль у горлі і зменшили потребу в знеболюючих засобах у пацієнтів.

Враження хімічною зброєю: дослідження хворих, постраждалих від застосування хімічної зброї, носило вибірковий характер, з контрольною групою, якій давали плацебо. Було показано, що водні екстракти насіння чорного кмину зменшили симптоми респіраторних захворювань, грудну задишку, поліпшили легеневу функцію, а також знизили потребу в наркологічних засобах.

Рак товстої кишки: дослідження на клітинному рівні показали, що екстракт насіння кмину вигідно відрізняється від синтезованої речовини «5-флуорасіл» у боротьбі з розростанням раку товстої кишки, при цьому ступінь безпеки кмину набагато вище. Дослідження на тваринах підтвердили значний гальмуючий ефект олії чорного кмину на рак товстої кишки у щурів, без спостережуваних побічних ефектів.

Золотистий стафілокок: на відміну від традиційних препаратів, чорний кмин має антибактеріальну активність відносно золотистого стафілокока.

Наркоманія / лікування наркозалежних від опіатів: дослідження 35 пацієнтів з опіатною залежністю показало ефективність терапії на основі чорного кмину при тривалому лікуванні.

І це лише частина хвороб. Застосування ж в народній медицині набагато ширше.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector